Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Росія повинна бути виключена з Ради Європи - Марія Мезенцева

  • 6694
Росія повинна бути виключена з Ради Європи - Марія Мезенцева

За рішення Спільного Комітету РЄ, Президент ПАРЄ скликав 14-15 березня позачергову сесію ПАРЄ, яка пройде під таким меседжем – Росія повинна бути виключена з Ради Європи.

Про це заявила голова української делегації в ПАРЄ, народна депутатка «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

«Наслідки агресії РФ проти України будуть у центрі уваги сесії ПАРЄ. Очікується, що Президент України Володимир Зеленський виступить перед Асамблеєю у режимі відеоконференції, про що йому було надіслано відповідне запрошення», – сказала вона.

Комітет міністрів Ради Європи вирішив проконсультуватись з Парламентською асамблеєю щодо потенційних подальших заходів, які необхідно вжити після призупинення права РФ на представництво відповідно до статті 8 Статуту Організації 25 лютого у відповідь на серйозні порушення своїх статутних зобов’язань як держави-члена Ради Європи.

Наприкінці позачергового пленарного засідання ПАРЄ ухвалить висновок, який буде направлено Комітету міністрів. Кількість голосів, необхідна для прийняття цього рішення, встановлена ​​Регламентом ПАРЄ у дві третини від поданих голосів. І ми працюємо активно над цим.

На сесії також відбудеться обмін думками з заступником Державного секретаря Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії, в рамках італійського головування в Комітеті міністрів, а також із Генеральним секретарем Ради Європи Марія Пейчинович Бурич.

«Окрім того, ми вчора подали лист Комісарці Ради Європи з прав людині Дуні Міятович, у якому закликали зробити публічним на європейському рівні та випустити власну реакцію щодо викрадення та насильницького зникнення російськими окупаційними військами мера Мелітополя Івана Федорова, мера Дніпрорудне Євгенія Матвєєва, активістки Ольги Гайсумової, голови Мелітопольської районної ради Сергія Прийми», – сказала Марія Мезенцева.

Про перші результати зусиль, а також інші питання, пов’язані з війною та захистом прав українських громадян члени делегації обговорять вже на зустрічі у вівторок, 15 березня, яка була підтверджена Офісом Комісарки.

«Ми будемо використовувати усі заходи для захисту прав наших громадян», – підсумувала голова делегації.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy