Роман Грищук: В українських закладах освіти запроваджують початкову загальновійськову підготовку
- 543
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №11092, який допоможе вдосконалити початкову загальновійськову підготовку та актуалізувати її зміст.
Про це розповів ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.
За його словами, коли йдеться про інтереси держави, її майбутнє предмет «Захист України», який вивчається в школі, — критично важливий.
«Після завершення війни, загроза з півночі нікуди не зникне. Тому надзвичайно важливо в системі середньої освіти вчити наших учнів захищати України. Це не тільки і не стільки про те, як це робити, скільки про те, навіщо потрібно це робити», – зазначив парламентар.
Він повідомив, що законопроєктом вносяться зміни до низки статей законів «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про освіту» і «Про основи національного спротиву».
«Зараз існують два поняття, що визначають систему підготовки, – допризовна та початкова загальновійськова підготовка, які суперечать один одному. Законопроєкт об’єднує ці два поняття, тобто усуває колізію», – пояснив Роман Грищук.
Крім того, додав він, зміни дозволять актуалізувати підзаконні нормативні акти, що досі розділяють дівчат та хлопців під час вивчення предмета «Захист України» та обмежують навчання жінок у закладах вищої освіти, які хочуть викладати предмет.
Парламентар також назвав інші ключові зміни, передбачені законопроєктом:
– Запроваджується модульна система викладання. Кожен модуль – окрема важлива тема: домедична допомога, цивільний захист, інформаційна безпека.
– Прибираються застарілі теми, такі як стройова підготовка. Більший акцент на розуміння важливості захисту своєї держави та вивчення нових технологій, які використовуються у сучасній війні.
– Можливість залучати ветеранів, а також громадські й ветеранські організації до викладання предмета, або окремих модулів.
«Уряд виділив 1,74 млрд гривень для оновлення центрів «Захисту України», закупівлі обладнання та інтерактивних тирів. Підвищення кваліфікації вчителів», – підсумував Роман Грищук.