Роман Грищук: Міжнародна українська школа зможе забезпечити зв’язок з кожною українською дитиною за кордоном
- 73
В Україні планують реформувати Міжнародну українську школу і охопити державною підтримкою українські освітні осередки за кордоном. Крім того, МУШ має на меті забезпечити освітній зв’язок з українськими дітьми, які виїхали з України.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Піклувальної Ради МУШ, член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук під час презентації оновленої стратегії МУШ.
“Ми маємо тримати звʼязок з кожною української дитиною за кордоном, чи це дитина, яка виїхала під час повномасштабного вторгнення, чи це дитина, яка давно з родиною перебуває за кордоном, чи це діаспора. Ми як держава маємо тримати звʼязок, у випадку, якщо ця родина буде готова до повернення, щоб вони повернулися”, – зазначив він.
За його словами, майже 850 тисяч українських учнів інтегровано у шкільних системах країн Європейського союзу, втім українська система освіти ідентифікує лише 341 220 дітей, які перебувають і навчаються за кордоном в українській школі – онлайн.
Як пояснив Грищук, так різниця в цифрах пояснюється тим, що ті діти, яких не ідентифікує українська система освіти, не навчаються в українських школах. Виправити цю ситуацію може Міжнародна українська школа.
«Нам важливо, щоб діти повернулись. Ми б хотіли, щоб кожна українська дитина була успішна там де вона є. Щоб не втрачала свою національну ідентичність і пишалась своєю країною. Багато роботи попереду. Трансформовувати існуючі державні інституції справа не легка», – наголосив народний депутат.
Нагадаємо, Міжнародна українська школа була створена у 2007 році, однією з її задач було оцінювання українських дітей, які екстерном здобували українську освіту за кордоном або в системі осередків Міжнародної української школи. Наразі в системі МУШ за кордоном функціонує 42 осередки.