Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа: Велика приватизація – це додатково 9 млрд грн надходжень до бюджету

  • 5033
Роксолана Підласа: Велика приватизація – це додатково 9 млрд грн надходжень до бюджету

Ухвалення парламентом законопроєкту № 4543 дозволить розблокувати велику приватизацію в країні та отримати додаткові 9 млрд грн надходжень до державного бюджету.

Про це розповіла заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Роксолана Підласа за підсумками фракції.

«У державному бюджеті на 2021рік ми запланували надходження від приватизації на рівні 12 млрд грн. Ця сума не розшифровується, але згідно з розрахунками Фонду держмайна, 9 млрд з 12 мають надійти саме від великої приватизації. Ви всі добре знаєте, що надходження від приватизації фінансують дефіцит державного бюджету. Якщо надходження будуть меншими за 9 млрд грн, нам потрібно буде ще більше запозичати на внутрішньому та зовнішньому ринках. Тому питання термінове», – зазначила вона.

Як наголосила депутатка, гроші від приватизації дозволять профінансувати дефіцит держбюджету, і потреби позичати більше, ніж було заплановано на цей рік, теж не виникне.

Окрім того, вона зауважила, що існує декілька запобіжників, що дозволяють контролювати велику приватизацію.

Так, об’єкти продаються за рішенням Кабміну, а приватизація великих підприємств готується інвестрадниками, і знову ж таки уряд затверджує їхню стартову ціну. Деякі активи заборонені на рівні чинного закону про приватизацію – наприклад, метрополітен, атомні електростанції, надра тощо – це стратегічні активи.

У вівторок парламент розгляне ще один законопроєкт №4020 про список обєктів, заборонених до приватизації, де заборонено відчуджувати контрольний пакет акцій держави.

«Велика приватизація означатиме не розпродаж активів. Ми будемо концентруватися на найменш ефективних підприємствах в держвласності. Наприклад, завод «Більшовик» – це вже не завод, а просто голі стіни. Або ж столичний «Президент Готель». Чому держава взагалі має володіти якимись готелями? На перше півріччя виставлятиметься об’єднана гірничо-хімічна компанія. А на друге півріччя планується приватизація обленерго», – додала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy