Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа: У березні Україна отримала близько 9 млрд дол. зовнішнього фінансування

  • 202
Роксолана Підласа: У березні Україна отримала близько 9 млрд дол. зовнішнього фінансування

У 1 кварталі 2024 року ситуація була дуже складною, оскільки міжнародна допомога майже не надходила. У зв’язку з цим було достатньо складно забезпечити видатки державного бюджету.

Про це в ефірі Українського Радіо повідомила голова парламентського комітету з питань бюджету, членкиня фракції партії «Слуга Народу» Роксолана Підласа.

Однак, за її словами, на допомогу Україна прийшли партнери, з якими ми раніше співпрацювали, але вони не були серед найбільших або найактивніших.

«Це були уряд Японії та уряд Норвегії, які у першому кварталі нам надали майже 1 млрд доларів. Це було дуже своєчасно. І ми, звісно, будемо продовжувати співпрацю з цими країнами. Уряд Японії заявив про те, що вони збільшують пряму бюджетну допомогу Україні в цьому році до 4,5 млрд доларів. Це був результат перемовин, які провів наш уряд. І надалі ця допомога буде зберігатися», – поінформувала Роксолана Підласа.

Очільниця бюджетного комітету наголосила, що у березні 2024 року, після періоду відсутності прямої бюджетної допомоги, Україна отримала рекордну суму.

«Майже одночасно багато донорів переказали близько 9 млрд доларів зовнішнього фінансування. Найбільше від Євросоюзу – 4,9 млрд доларів. Уряд Канади – 1,5 млрд доларів надав. Японія – 1,1 млрд доларів. МВФ – 880 млн доларів. Та Велика Британія – 515 млн доларів. Зазвичай найбільшу суму протягом року, звісно, надає Європейський Союз. Торік це було 18 млрд євро, нинішнього року – це буде 16 млрд євро. І тут можна говорити про те, що допомога триватиме у наступні роки», – зазначила Роксолана Підласа.

Народна депутатка додала, що Україна може бути впевненою у подальшій підтримці наших партнерів.

«Україна отримуватиме допомогу від Євросоюзу за програмою Ukraine Facility. Цей інструмент включений в багаторічний бюджет ЄС, за яким фінансування України триватиме до 2027 року. Ми в ньому є і видатки для допомоги Україні там також є. Тобто, це більш-менш стабільно. МВФ залишається стабільним, якщо ми виконуємо всі вимоги. А з Канадою, Японією, США та Великобританією потрібно буде передомовлятися кожен бюджетний рік», – резюмувала Роксолана Підласа.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy