Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа: Розвантаження АМКУ є кроком до демонополізації економіки

  • 6176
Роксолана Підласа: Розвантаження АМКУ є кроком до демонополізації економіки

В Антимонопольному комітеті України з’являться державні уповноважені, які займатимуться виключно оскарженнями тендерних закупівель. Таке вдосконалення роботи АМКУ – перший крок у комплексній антимонопольній реформі.

Про це наголосила авторка законопроєкту, народна депутатка від «Слуги Народу» Роксолана Підласа, коментуючи ухвалення у другому читанні законопроєкту №3132.

Документ передбачає розділення функцій АМКУ. Перша функція – оскарження тендерів у державних закупівлях. Друга – антимонопольна політика, зокрема розслідування антиконкурентних змов, дослідження концентрації на ринку тощо.

«Це поширена світова практика, зокрема в державах-членах ОЕСР. Оскарження публічних закупівель відбувається в окремому органі чи палаті, які мають бути незалежні від уряду. Ми вважаємо, що створювати окремий орган не на часі. Саме тому розділення функцій проводимо всередині Антимонопольного комітету», – пояснила вона.

Відтепер у комітеті будуть спеціальні уповноважені з питань публічних закупівель, які займатимуться власне оскарженням тендерів.

«І зараз АМКУ виконує функцію квазісудового органу в системі оскарження публічних закупівель. Але державні уповноважені перевантажені скаргами на дрібні тендери, що проводять всі державні установи: міністерства, школи, сільради тощо. Це важлива функція з точки зору використання коштів платників податків, але в уповноважених все ж таки є основна робота – контроль діяльності монополій. Саме тому ми розділяємо на окремі посади», – зазначила Роксолана Підласа.

Вона також зауважила, що уповноважені не будуть членами АМКУ як колегіального органу, але працюватимуть в комісії як в структурному підрозділі.

«Це підвищить спроможність комітету в демонополізації економіки, яка прописана в програмі партії», – переконана народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy