Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа розповіла, як Єврокомісія та Європарламент можуть допомогти Україні у питанні конфіскації російських активів

  • 254
Роксолана Підласа розповіла, як Єврокомісія та Європарламент можуть допомогти Україні у питанні конфіскації російських активів

Єврокомісія та Європарламент мають  допомогти країнам-членам розробити законодавчі зміни для запровадження міжнародного компенсаційного механізму за рахунок конфіскованих російських активів.

Про це сказала голова комітету з питань бюджету, народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа під час зустрічі з Єврокомісаром Йоганнесом Ханом, який відповідає за бюджет ЄС, а також є основною контактною особою в Єврокомісії для Європейської рахункової палати.

«Ми вдячні за макрофінансову допомогу, яка покриває майже половину дефіциту державного бюджету на 2023 рік і готові щоденно працювати з європейськими колегами над забезпеченням прозорості та підзвітності. Водночас, і це якраз сфера відповідальності комісара, який опікується бюджетом ЄС, постає питання, а де візьметься ресурс для відбудови України? За останньою оцінкою уряду, ми потребуватимемо понад 700 млрд дол. для відбудови інфраструктури», – заявила Роксолана Підласа.

За її словами, Україна пропонує запровадження міжнародного компенсаційного механізму, який би фінансувався коштом конфіскованих російських активів.

«В ЄС заморожено понад 68 млрд євро російських активів, більшість з яких у Бельгії. І саме європейські інституції – Єврокомісія та Європарламент – мусять допомогти країнам-членам розробити відповідні законодавчі зміни для легальної компенсації цих активів (як державних, так і приватних)», – наголосила представниця «Слуги Народу».

Народна депутатка нагадала, що сьогодні тільки три країни світу ухвалили закони, які дозволяють конфіскувати та передавати Україні російські активи: США, Канада та власне сама Україна. Ми отримали 17 млрд грн від націоналізованих російських банків, які надійшли до бюджету в грудні.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy