Роксолана Підласа розповіла, як Єврокомісія та Європарламент можуть допомогти Україні у питанні конфіскації російських активів
- 289
Єврокомісія та Європарламент мають допомогти країнам-членам розробити законодавчі зміни для запровадження міжнародного компенсаційного механізму за рахунок конфіскованих російських активів.
Про це сказала голова комітету з питань бюджету, народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа під час зустрічі з Єврокомісаром Йоганнесом Ханом, який відповідає за бюджет ЄС, а також є основною контактною особою в Єврокомісії для Європейської рахункової палати.
«Ми вдячні за макрофінансову допомогу, яка покриває майже половину дефіциту державного бюджету на 2023 рік і готові щоденно працювати з європейськими колегами над забезпеченням прозорості та підзвітності. Водночас, і це якраз сфера відповідальності комісара, який опікується бюджетом ЄС, постає питання, а де візьметься ресурс для відбудови України? За останньою оцінкою уряду, ми потребуватимемо понад 700 млрд дол. для відбудови інфраструктури», – заявила Роксолана Підласа.
За її словами, Україна пропонує запровадження міжнародного компенсаційного механізму, який би фінансувався коштом конфіскованих російських активів.
«В ЄС заморожено понад 68 млрд євро російських активів, більшість з яких у Бельгії. І саме європейські інституції – Єврокомісія та Європарламент – мусять допомогти країнам-членам розробити відповідні законодавчі зміни для легальної компенсації цих активів (як державних, так і приватних)», – наголосила представниця «Слуги Народу».
Народна депутатка нагадала, що сьогодні тільки три країни світу ухвалили закони, які дозволяють конфіскувати та передавати Україні російські активи: США, Канада та власне сама Україна. Ми отримали 17 млрд грн від націоналізованих російських банків, які надійшли до бюджету в грудні.