Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа розповіла, як Україна націоналізуватиме всі російські активи

  • 567
Роксолана Підласа розповіла, як Україна націоналізуватиме всі російські активи

На найближчому засіданні Верховна Рада має ухвалити законопроєкт, який затверджує сам факт націоналізації усіх російських активів.

Про це зазначила народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

«Рада ухвалила вже кілька законопроєктів щодо націоналізації російського майна, крім одного – власне, того, який затверджує сам факт націоналізації. Зазвичай Рада не затверджує рішення РНБО, але для націоналізації активів Росії як держави та юридичних осіб, які засновані РФ, але працюють на території України, є спеціальна процедура. Вона відмінна від конфіскації через механізм санкцій», – зазначила вона.

Рішення РНБО вводиться в дію указом президента, а Верховна Рада затверджує указ президента. Така процедура передбачена у квітневому Законі «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», додала Роксолана Підласа.

За її словами, перелік активів готує Кабмін, і зробив це ще в серпні. У ньому 903 об’єкти, 79 позицій – це корпоративні права, 824 позиції – майно.

«Там є багато цікавих позицій, наприклад, мережа магазинів Брокард, яка за даними РНБО та СБУ на 100% належить офшорці й контролюється Міністерством промисловості та торгівлі Російської Федерації. Або краматорський «Енергомашспецсталь» – 92% акцій належать кіпрській офшорній компанії, яка входить до складу компанії Росатом, яке контролюється Міністерством енергетики Росії», – розповіла представниця «Слуги Народу».

На думку депутатки, Рада підтримає законопроєкт, який затверджує таке рішення, на найближчому засіданні.

«Насправді саме закон надає найвищої легітимності процесу відчуження квазідержавного майна Росії. З огляду на рішення Міжнародного суду ООН 2012 року, яке говорить, що жоден національний суд не може позбавити іншу державу її власності (навіть якщо така держава порушує міжнародне право), націоналізація законом видається єдиним можливим варіантом», – зауважила вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy