Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа розповіла, як у США конфісковуватимуть активи рф

  • 121
Роксолана Підласа розповіла, як у США конфісковуватимуть активи рф

Палата представників США ухвалила законопроєкт про конфіскацію російських суверенних активів на користь України. Що передбачає цей документ, пояснила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Конгресмени дають нам офіційну статистику: з $300 млрд заморожених суверенних активів рф під юрисдикцією США знаходяться всього від $4 до $5 млрд. Під суверенними активами слід розуміти активи Центробанку та Мінфіну рф, а також будь-якої установи, яка належить російській державі в широкому сенсі. В законопроєкті говориться, що «зміна призначення» російських суверенних активів повністю відповідає американському та міжнародному праву», – наголосила Підласа.

Вона додала, що в законопроєкті також йдеться про те, що активи рф не можна розморожувати, поки росія вчиняє злочини на територій України і поки рф не компенсує всю завдану шкоду.

«Законопроєкт встановлює, що президент США повинен створити спеціальний рахунок – Фонд підтримки України, на який будуть зараховувати усі конфісковані російські активи та прибутки від них. Гроші буде розподіляти Державний департамент в консультаціях з USAID на підтримку України», – зауважила парламентарка.

Зокрема, фінансову допомогу можуть використовувати для того, щоб робити внески до міжнародного компенсаційного механізму, підтримувати реконструкцію, відбудову та відновлення в Україні, а також надавати економічну та гуманітарну підтримку народу України.

«Строків, коли Україна зможе отримати кошти, в законопроєкті немає та і не має бути, оскільки він тільки надає дозвіл президенту США здійснювати певні дії. Загалом це дуже хороший крок, особливо в контексті, що Єврокомісія продовжує протискати пропозицію використання тільки відсотків від активів, які заморожені в Euroclear», – підсумувала Підласа.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy