Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа: Приватизація Більшовика зніме тягар з бюджету та залучить реальні інвестиції

  • 9165
Роксолана Підласа: Приватизація Більшовика зніме тягар з бюджету та залучить реальні інвестиції

Вперше за 16 років в Україні відбувся аукціон Великої приватизації – держава продала колишній занедбаний завод «Більшовик» на прозорому, конкурентному та відкритому аукціоні за 1 429 017 000 грн. Про це заявила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

«Ринкову ціну визначає ринок. Цей аукціон відбувся з дотриманням усіх вимог закону. Було три учасники, які змагалися підняттями ставок. Тому з юридичної точки зору все відбулося чисто, і ринок запропонував ціну 1, 429 млрд грн. Крім того, період експозиції Більшовика був достатньо довгим – понад 3 місяці. Усі бажаючі ознайомилися з документами та фінансовим станом підприємства», – сказала вона.

Заступниця голови Комітету ВР з питань економічного розвитку додала, що Фонд держмайна спільно підготували об’єкт до приватизації з провідною аудиторською компанією KPMG, яка входить до «великої четвірки».

За її словами, учасники не пропонували вищі ціни за лот через низку факторів. Йдеться зокрема про додаткові суттєві витрати на демонтаж цехів за умовою збереження виробництва – більше 50 млн грн. Також – через складність отримання дозволів на будівництво та оформлення документів в КМДА.

«Відповідно до генплану Києва, 35 га землі під Більшовиком належить не заводу, а місту. А отже ця частина по факту не була приватизована. Таким чином інвестор матиме додаткові витрати коштів та часу на ініціювання зміни до генплану, щоб реалізувати свої інвестиційні зобов’язання», – заявила Роксолана Підласа.

Вона розповіла, що умови приватизації Більшовика передбачають погашення майже 500 млн грн податкових боргів заводу. А тому загалом держава отримає майже 2 млрд гривень.

«Йдеться не просто про додаткові кошти для державного бюджету. Це запуск величезного проєкту із залучення додаткових інвестицій в національну економіку. Інвестор також зобов‘язується забезпечити соціальний захист працівників і вкласти кошти в модернізацію виробництва», – зазначила Роксолана Підласа.

Вона розповіла, що великий завод «Більшовик», заснований ще в 1882 році, всі останні роки був напівзруйнованим підприємством. Більшість його цехів давно простоюють, а обладнання в досі працюючих — зношене на 80%.

«Це результат десятків років неефективного управління та поступового занепаду підприємства, яке колись експортувало продукцію до десятків країн. Сьогодні завод отримує надходження від надання приміщень в оренду, але дохід не покриває навіть податків на землю. У підприємства понад 500 млн гривень боргів. Співробітники, які не пішли з заводу, через борги за Єдиним соціальним внеском не можуть отримувати пенсії», – сказала заступниця голови Комітету ВР з питань економічного розвитку.

Разом з тим, підсумувала вона, з приватизації розпочнеться новий етап довгої історії Більшовика: замість занедбаної території – тут з’являться розвинута інфраструктура та нові урбаністичні проєкти.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy