Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа: Ми будемо просити ЄС продовжити пільговий режим для українського експорту

  • 477
Роксолана Підласа: Ми будемо просити ЄС продовжити пільговий режим для українського експорту

Народні депутати пропонують парламенту звернутись до Європарламенту та Ради ЄС з проханням продовжити до кінця 2027 року термін дії пільгового режиму для українського експорту. Адже ЄС остаточно став основним торговельним партнером України, а експорт до країн- членів зріс на 6%.

Про це заявила народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

«Екстрена підтримка, яку надав ЄС у забезпеченні торгівлі між Україною та ЄС – лінії солідарності, скасування мит, угода щодо автомобільного транспорту дала неочікуваний результат: за результатами 8 місяців експорт з України до ЄС зріс 6% проти січня-серпня 2021 року. В натуральному вимірі також є приріст – на 1,7 млн тонн. Загалом експорт до ЄС склав 17,8 млрд доларів», – розповіла вона.

Безперечно, зазначає народна депутатка, велику роль зіграло те, що основний митний кордон в України зараз має саме з ЄС, але це не єдина причина.

«Приміром, завдяки технічній інтеграції електромереж в умовах війни, у серпні експорт електроенергії до ЄС став сьомим найбільшим товаром, який експортувала Україна до ЄС», – зауважила Роксолана Підласа.

За її словами, єврокомісія також скасувала мита для української промислової продукції, призупинила дію усіх тарифних квот (тобто експортувати мед, наприклад, українські бджолярі можуть необмежено тепер), призупинила дію антидемпінгових мит на українську сталь.

«Депутати, безперечно, бачать ефекти від лібералізації торгівлі, відтак, ми пропонуємо Раді звернутись до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу з проханням продовжити до кінця 2027 року термін дії пільгового режиму для українського експорту. Мова йде передусім про Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 від 30 травня 2022 року про тимчасові заходи з лібералізації торгівлі. Відповідний проект постанови зареєстрований на сайті під №8075», – сказала представниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy