Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роксолана Підласа: Безпека та оборона – пріоритети Державного бюджету на 2024 рік

  • 277
Роксолана Підласа: Безпека та оборона – пріоритети Державного бюджету на 2024 рік

До Верховної Ради надійшов проєкт Державного бюджету на 2024 рік, де основним пріоритетом залишається безпека та і оборона.

Про це розповіла Голова комітету з питань бюджету ВРУ, народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

«Кошти на оборону – 1692,6 млрд грн, що становить 21,6% ВВП. Передбачені також видатки на оборонно-промисловий комплекс – у сумі 55,8 млрд грн, а саме на виробництво зброї в Україні», – повідомила вона.

Окрім того, зазначає голова комітету, значно збільшуються видатки на підтримку ветеранів: на реалізацію програм та заходів ветеранської політики передбачені видатки в обсязі 13,6 млрд грн, що вдвічі більше, ніж було закладено цього року. Підтримка надаватиметься через такі основні інструменти: здійснення усіх видів реабілітації та професійної адаптації – 2,6 млрд грн (в 5 разів більше, ніж у цьому році), впровадження інституту помічника ветерана – 3,8 млрд грн, забезпечення житлом – 5,78 млрд грн.

Як зазначила Роксолана Підласа, видатки на соціальний захист збережено на рівні 2023 року (а деякі зростуть):

* для громадян, які потрапили у складні життєві обставини, передбачено надання різних видів допомог на суму 88,7 млрд грн,

* на виплату житлових субсидій та пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг – 49,9 млрд грн (на 12 млрд грн більше, ніж у 2023 році),

* соціальний захист осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – 5,9 млрд грн (на 2,4 млрд грн більше, ніж у 2023 році),

* для Пенсійного фонду (покриття дефіциту та пенсії, які платить держава) – 271,9 млрд гривень.

Для підтримки бізнесу за різними програмами закладено майже 30 млрд грн.

«Проєкт державного бюджету має чіткі пріоритети – оборона країни і економіка для перемоги, відтак в цьогорічному бюджеті майже не передбачено капітальні видатки та видатки на будівництво (зокрема, державного дорожнього фонду, державного фонду регіонального розвитку, для реалізації державних інвестиційних проєктів та інші), що напряму непов’язані із визначеними пріоритетами. Для проведення непередбачуваних видатків закладено резервний фонд з обсягом у сумі 44,8 млрд гривень», – пояснила Роксолана Підласа.

За її словами, збережено здійснення заходів з відновлення країни з фонду ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок коштів, конфіскованих у російських фізичних та юридичних осіб на території України. Серед іншого, продовжуватиметься за сприяння ЄС здійснення заходів з відновлення інфраструктури за програмою «Підтримка швидкого відновлення України» у обсязі 3,2 млрд грн.

Дефіцит закладено на рівні 1,6 трлн грн, становить близько 20,4% прогнозного ВВП. Уряд профінансує дефіцит бюджету через розміщення ОВДП (на 421,6 млрд грн) та зовнішні запозичення (1,77 трлн грн). Усього у 2024 році Україна потребуватиме майже 43 млрд доларів зовнішнього фінансування (гранти та кредити).

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy