Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Робота, соцзахист, освіта: Президент зареєстував законопроєкт про правові та соціальні гарантії для громадян Польщі

  • 7859
Робота, соцзахист, освіта: Президент зареєстував законопроєкт про правові та соціальні гарантії для громадян Польщі

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7550 Президента України про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України.

Про це повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному Суді, народна депутатка від «Слуги Народу» Ольга Совгиря.

За її словами, законопроектом пропонується визначити, що громадяни Республіки Польща під час їх перебування на території України мають право на:

🇵🇱працевлаштування без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства;

🇵🇱державну реєстрацію як платників податків та отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до законодавства України;

🇵🇱соціальний захист, що включає право на забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин відповідно до законодавства та міжнародних договорів України;

🇵🇱провадження господарської діяльності на тих самих умовах, що і громадяни України;

🇵🇱здобуття освіти на рівні з громадянами України, у тому числі за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

🇵🇱соціальні виплати згідно із законодавством України;

🇵🇱отримання допомоги з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на тих самих умовах, що і громадяни України;

🇵🇱медичне обслуговування на тих самих умовах, що і громадяни України.

«Громадяни Польщі, які здобуватимуть освіту в закладах освіти України, користуватимуться правами та обов’язками, передбаченими для здобувачів освіти, які є громадянами України, зокрема на отримання стипендій, матеріальної допомоги, державної цільової підтримки», – додала Ольга Совгиря.

Крім того, громадяни Польщі, які мають кваліфікацію лікаря, медичної сестри, медичного брата, акушерки на території держав – членів Європейського Союзу, зможуть провадити професійну діяльність на території України протягом 18 місяців. Така професійна медична діяльність зможе провадитися громадянами Республіки Польща виключно в закладах охорони здоров’я України.

«У преамбулі законопроекту вказано, що прийняття цього Закону здійснюється у відповідь на прийняття Республікою Польща Закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави, який діє з 24 лютого 2022 року», – зазначила депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy