Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Репродуктивні клітини загиблих захисників дозволять використовувати для народження дітей

  • 398
Репродуктивні клітини загиблих захисників дозволять використовувати для народження дітей

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10448 про збереження генофонду українського народу в цілому, а законопроєкт № 10450 про внесення змін до Цивільного кодексу за основу. Ці два документи дозволяють родинам героїв, які загинули на війні, скористатися цією процедурою.

Про це повідомив голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

Так, захисник чи захисниця, чиї репродуктивні клітини зберігаються у кріобанках, мають заповнити заповіт (його форму після ухвалення закону затвердить Уряд). Це дозволить запобігти додатковим затратам на нотаріальні послуги, а уніфікований підхід – неоднозначності тлумачення такого заповіту. У разі загибелі захисника чи захисниці репродуктивні клітини коштом держави зберігаються протягом 3 років. Після закінчення цього терміну подальше зберігання може бути продовжене коштом іншої особи, яка вказана у заповіті, розповів Михайло Радуцький.

Другий законопроєкт № 10450 потрібен для визнання батьківства та поширення на таких дітей пільг.

«Ми вносимо зміни у статтю 281 Цивільного кодексу та статтю 123 Сімейного кодексу. Додаємо, що захисник у разі смерті може розпорядитися репродуктивними клітинами написавши відповідний заповіт, а також застосувати допоміжні репродуктивні технології. Ця фізична особа визнається батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини», – зазначено в документі.

Нагадаємо, що у листопаді минулого року парламент ухвалив закон 3496-IX, який дозволяє нашим героям, що на фронті втратили репродуктивну функцію, зберігати коштом держави біоматеріал у кріобанках та народжувати дітей. Але автори закону завчасно домовилися, що питання народження дитини після загибелі захисника буде регулювати окремими законопроєктами.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy