Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Репарації від Росії: Скільки може отримати Україна

  • 1300
Репарації від Росії: Скільки може отримати Україна

Мета України – покрити всі збитки за рахунок російських грошей, а не міжнародних дотацій чи українського бюджету. Один з варіантів, як це зробити, – перевести заморожені на рахунках країни-агресора кошти на окремі рахунки в Україні.

Про це зазначив в інтерв’ю Forbes міністр юстиції Денис Малюська.

«Можливо, Росія добровільно під час переговорів погодиться виплачувати компенсації. Це питання піднімалося на переговорах, але поки що конкретики щодо нього немає. Схожі ситуації були в Афганістані та в Ірані. У випадку Афганістану США заморозила резерви уряду країни, перевела їх на інший рахунок і направила на допомогу народу Афганістану», – розповів він.

За його словами, країни, де є заморожені російські рахунки, мають ухвалити закон, який описує процедуру передачі грошей. Над таким законом вже працюють США, Канада та країни Східної Європи.

«Тут є складність. Майже всі країни повністю або частково зберігають гроші центробанків в активах США. Це буде перший прецедент, коли США передасть гроші, що лежали на зберіганні, іншій країні. Це дуже акуратний момент, тому що в інших країн можуть виникнути питання про збереження їх грошей», – сказав міністр.

В ідеальному варіанті, зазначає Денис Малюська, заморожені на російських рахунках гроші будуть переведені на окремі рахунки в Україні. Наразі розглядається передача грошей і через міжнародні організації, наприклад, «Червоний хрест» чи UniSafe, але ми наполягаємо на прямій передачі грошей Україні.

«Важливо, щоб гроші використовувалися з максимальною ефективністю. Ми хочемо, щоб якнайменше грошей йшло на штат людей, які їх розподілятимуть, оренду приміщень, столи та стільці. Теоретично перші виплати ми можемо отримати до кінця літа. Але ситуація може змінитися, доки жодна країна не заявляла про терміни публічно», – звернув увагу він.

Стосовно того, скільки грошей Україна може отримати, то наразі важливо знайти правильний механізм компенсації.

«Йдеться про заморожені державні рахунки Росії – це гроші Центробанку та Фонду національного добробуту. Про рахунки юридичних та фізичних осіб поки не йдеться. Легше отримати заморожені гроші держави, ніж юридичних чи фізичних осіб. І не факт, що ця процедура буде успішною. Але навіть російських державних грошей вистачить відновлення України. Витратити $0,5 трлн доларів – це завдання щонайменше на сім років», – підсумував Денис Малюська.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy