Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реінтеграція та адаптація молоді: Роман Грищук про підготовчі курси для дітей з тимчасово окупованих територій

  • 5498
Реінтеграція та адаптація молоді: Роман Грищук про підготовчі курси для дітей з тимчасово окупованих територій

Цього літа стартує пілотний проєкт президентської ініціативи щодо підготовчих курсів перед вступом у заклади вищої освіти для дітей з тимчасово окупованих територій. Він стане одним із інструментів реінтеграції молоді з окупованого Криму та частини Донецької і Луганської областей. Про це під час презентації проєкту на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» розповів член освітнього комітету парламенту від «Слуги Народу» Роман Грищук.

Відсьогодні для участі в проєкті діти з тимчасово окупованих територій вже можуть подавати документи до одного з 23 університетів, на базі яких проходитимуть курси. Протягом навчання діти можуть безкоштовно проживати в гуртожитках та отримуватимуть стипендію 5 тис. грн.

Наприкінці курсів вони отримають сертифікат, склавши підсумковий іспит. Обов’язковими дисциплінами будуть українська мова та історія України.

«Університетам, які погодилися на такий проєкт, буде компенсація за це навчання. За проживання в гуртожитках буде сплачена повна вартість. Коли ми захищали бюджет, хотіли, щоб закладам вищої освіти було вигідно навчати цих дітей. Щоб закладам було вигідно проводити у себе курси, щоб простіше комунікувати з ними – до нас же і вступайте!», – зазначив він.

Проєкт дозволить молоді з тимчасово окупованих територій адаптуватися до проживання на вільній частині України. Крім того, він дозволить простіше ввійти в навчальний процес будь-якого українського ЗВО, де діти згодом здобуватимуть вищу освіту.

«Найголовніше для нас: першого вересня випускник курсів стає абсолютно рівним з усіма іншими. Жодної позитивної дискримінації. І, хотілося б, негативної теж. З першого вересня це – звичайний український студент, якого ми всі разом з вами, представниками закладів вищої освіти, маємо навчити і надати йому якісну освіту», – сказав він.

Очікується, що цього року такі підготовчі курси проходитимуть від 500 до 750 дітей з окупованих територій.

«У нас іде битва за уми і за душі наших громадян з окупованих територій та дітей, які після випуску думають, куди їхати: в Україну, про яку розказують, що «там жахливо», чи в Росію? Чи залишатися на окупованих територіях? Ми маємо розуміти, що зараз діти будуть випускатися із окупованих шкіл, які Україну пам’ятають лише з початкової школи. І з кожним роком цей розрив ставатиме більшим», – наголосив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy