Регулювання підприємницької діяльності: Руслан Стефанчук розповів про особливості законопроєкту № 6013
- 877
Комітет з питань економічного розвитку розглянув та рекомендував до другого читання проект Закону про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період.
Про це повідомив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
За його словами, законопроєкт пройшов низку громадських обговорень, відбулися зустрічі із суддями, науковцями, представниками громадянського суспільства.
«У результаті законопроект став більш досконалим та таким, що знімає деякі застереження та перестороги, що висловлювалися до першої версії закону. Але в цілому він так само спрямований на приведення впродовж перехідного періоду нашого приватного законодавства до вимог та стандартів, які існують у країнах Європейського Союзу», – зазначив він.
Спікер парламенту зауважив, що цей документ – шлях до дерадянізації українського законодавства, та спростував щодо цього низку міфів, які, підкреслив він, не відповідають дійсності.
«Цей закон жодним чином не спрямований на скасування спеціального законодавства у сфері ведення господарської діяльності, воно залишається чинним у всій своїй різноманітності. Скасовується тільки старий, “совковий” Господарський кодекс, який був прийнятий у 2003 році на противагу проєвропейському Цивільному кодексу, і станом на сьогодні перетворився на вихолощений нормативно-правовий акт, що переважною мірою складається з відсилочних (бланкетних) норм», – зазначив Руслан Стефанчук.
Він уточнив, що деякі положення Господарського кодексу України зберегли свою чинність у цьому законі та будуть діяти впродовж перехідного періоду.
Також очільник парламенту наголосив, що законопроєкт № 6013 не спрямований на ліквідацію господарських судів та господарської юрисдикції.
«Господарські суди, господарська юрисдикція, господарсько-правова спеціалізація існуватимуть і після прийняття цього закону, як вони існували і до прийняття Господарського кодексу. За результатами обговорення цього законопроекту із «суддями-господарниками», які представляли різні судові інстанції, навпаки йшлося про удосконалення господарського процесу та прибирання тих перешкод, що заважають йому бути більш ефективним», – повідомив Голова Верховної Ради.
Крім того, акцентував спікер, законопроєкт не спрямований на ліквідацію кафедр господарського права в університетах чи наукових інститутах, які займаються проблематикою господарського права, адже в них навпаки виникає великий потенціал для розвитку спеціального законодавства та практики його застосування.
«Сподіваюсь, Україна отримає чергову важливу законодавчу реформу, яка наблизить нас до європейського приватного права та дасть можливість потужного розвитку українського цивільного права та законодавства», – підсумував Руслан Стефанчук.