Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реформа Укроборонпрому: які зміни чекають на ОПК

  • 10883
Реформа Укроборонпрому: які зміни чекають на ОПК

Парламент підтримав у другому читанні законопроєкт №3822 про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності.

Документ врегульовує процедурні питання перетворення Укроборонпрому в акціонерне товариство, а державних унітарних підприємств, у тому числі казенних підприємств, які входять до складу концерну, в господарські товариства.

Окрім того, запроваджується корпоративна модель управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.
«Реформа оборонно-промислового комплексу України назріла ще вчора. Ми впроваджуємо зміни, які нададуть оборонці поштовх для подальшого розвитку. Підприємства ОПК державної форми власності перетворять на 100% нові сучасні оборонно-промислові компанії, підзвітні акціонеру – державі, надійні для створення сучасного озброєння та військової техніки. Вони будуть відкриті та прогнозовані для інвесторів, ефективні в управлінні, убезпечені від корупційних ризиків і прямого політичного впливу», – зазначив голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

За законопроєктом реформування Укроборонпрому здійснюється у три етапи (до 2023 року).

  • Перший етап – передача між учасниками майна та інших ресурсів; вивільнення обтяженого майна учасників концерну та господарських товариств; передача єдиних майнових комплексів учасників концерну та пакетів акцій господарських товариств Фонду держмайна.
  • Другий етап – перетворення учасника концерну на господарське товариство в організаційно-правовій формі акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю; приєднання учасників концерну до іншого учасника.
  • Третій етап передбачає перетворення концерну в АТ. Засновником та єдиним акціонером АТ є держава в особі КМУ. Органами управління АТ будуть загальні збори, виконавчий орган та наглядова рада, яка складатиметься з 7 членів, 4 з яких є представниками держави, а 3 – незалежними. АТ спрямовує 30 % чистого прибутку на виплату дивідендів до Державного бюджету, за винятком перших трьох років.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy