Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реформа «Укроборонпрому» дозволить забезпечити армію сучасною зброєю

  • 6264
Реформа «Укроборонпрому» дозволить забезпечити армію сучасною зброєю

Держконцерн «Укроборонпром» планують перетворити на акціонерне товариство. Така реформа дозволить своєчасно та повноцінно забезпечувати українську армію якісною зброєю і технікою.

Відповідний законопроєкт № 3822 сьогодні підтримав парламент за основу.

«Усі ми знаємо приклади підприємств, які простоюють та нічого не виготовляють. Вони тільки обтяжують весь концерн. Наприклад, «Буревісник» на Позняках у Києві – підприємство 20 років простоює. Там вже все розкрадено. Натомість, директор і охорона є. Це актив, який з’їдає гроші. Чому не оптимізувати його потужності, не об’єднати в одне акціонерне товариство, де кожен вироблятиме якусь потрібну деталь? А решту виробничих потужностей, що не задіяні, продати і запустити ті гроші в економіку. Наш закон дасть можливість пришвидшити трансформацію ОПК у найкоротший термін – до одного року», – наголосив голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Завітневич.

Він також зазначив, що закон дуже легко вирішує всі питання стосовно передачі активів, ліцензій та печаток.

«Коли підприємства, наприклад, для виготовлення бронетанкової техніки, об’єднуватимуть в акціонерне товариство (АТ), всі активи передаватимуться автоматично. Нинішні закони обмежують підприємства в часі при передачі. Наприклад, треба передати верстати до АТ. За звичайною процедурою треба визначити ринкову вартість, провести оцінку верстатів, а потім при передачі ще заплатити податки. Знову додаткові гроші! Навіщо нам проводити купу процедур, витрачати час, ще й переплачувати за це кошти? Тому буде автоматична і абсолютно прозора передача. Ми ж в державну власність передаємо», – пояснив він.

Окрім того, важливий момент – чинні контракти на замовлення не пропадуть при переході підприємства в акціонерне товариство.

«Діючі контракти, ліцензії, дозволи, які підприємства свого часу довго отримували, не пропадуть. Ми не можемо просто зупинити контракти – Збройним силам треба зброя, обладнання. Саме тому наш закон дозволяє не переробляти ці ліцензії і дозволи», – зазначив Олександр Завітневич.

Він також наголосив, що плюсів від такого корпоративного управління багато.

«Воно є політично незалежним. Тут діє принцип Наглядових рад, як в «Укрзалізниці» чи «Укрпошті». Більша частина членів ради призначена державою, а частина – незалежні. Не буде моделі, коли приходить міністр і призначає когось за власним бажанням. Відтепер Наглядова рада проводитиме прозорий конкурс», – зауважив політик.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy