Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реформа шкільних підручників: депутати ухвалили законопроєкт

  • 7749
Реформа шкільних підручників: депутати ухвалили законопроєкт

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №5465 щодо вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури.

За словами співавторки ініціативи, голови підкомітету з питань вищої освіти Юлії Гришиної, основна ідея законопроєкту – закріпити вимоги підготовки навчальної літератури на рівні закону. Зараз це питання регулюється тільки підзаконними актами.

Законопроєкт також містить пункти про:

– визначення власне поняття «навчальна література»;
– заборону використання в освітньому процесі навчальної літератури, де є плагіат, ознаки будь-якої дискримінації;
– додаткову вимогу відповідності підручників і посібників принципам системності, науковості, доступності, віковим та психофізіологічним особливостям здобувачів освіти;
– повноваження МОН України, які тепер включатимуть організацію проведення експертизи та конкурсного відбору навчальної літератури, що використовується у дошкільній та повній загальній середній освіті.

Юлія Гришина також назвала можливі причини незадовільної якості підручників.

«Це і неможливість забезпечити достойну оплату праці авторів та рецензентів навчальної літератури, і відсутність «роботи над помилками» – коли замість вдосконалення і виправлення неточностей при перевиданні переважно створюють нові видання, де є нові «ляпи» та недоліки. Ще одна причина – недосконале законодавство. Деякі вимоги підзаконних нормативних документів стимулюють збільшення кількості видань, а не забезпечення учнів якісною навчальною літературою», – пояснює депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy