Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реформа крафтового виноробства: Менше бюрократії, більше робочих місць

  • 281
Реформа крафтового виноробства: Менше бюрократії, більше робочих місць

Реформа крафтового виробництва вина надасть поштовх для розвитку малих виробників, сприятиме створенню нових робочих місць та відродженню сімейних виробництв.

Це передбачає законопроєкт №9030, який Верховна Рада підтримала у першому читанні.

За словами голови Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду, сьогодні сфера виробництва виноробної продукції в Україні занепадає.

Так, за даними Держстату, за останні 10 років кількість виробників виноробної продукції скоротилася на чверть.

Аби змінити ситуацію, законопроєктом пропонується скасування низки бюрократичних процедур та обмежень для малих виробників. Зокрема, замість ліцензії на виробництво алкогольних напоїв пропонується створити реєстр малих виноробів.

Також спрощується процедура звітності: замість щомісяця – раз на рік, адже виробництво вина є сезонною діяльністю. Малі виробники матимуть дозвіл закуповувати сировину українського походження. Також, зменшуються вимоги до матеріально-технічної бази крафтових виробників.

«В європейських країнах, таких як Італія, Франція, Іспанія, де є сприятливий клімат для виноградарства, налічується від 14 до 48 тисяч малих виробництв. Тоді як в Україні працюють не більше 30. Очікуємо, що ухвалення закону дасть поштовх розвитку малих виробників. А це в свою чергу сприятиме розвитку сільської місцевості, збільшенню бюджетних надходжень», – наголосив Олександр Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy