Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реформа держуправління: Як створити сервісну державу, що працюватиме в інтересах громадян

  • 10954
Реформа держуправління: Як створити сервісну державу, що працюватиме в інтересах громадян

Наша мета – створити спроможну, сервісну та цифрову державу, що працює в інтересах громадян на основі европейських стандартів та досвіду, усвідомлюючи свою місію перед громадянами.

Про це сказав голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час презентації нової Стратегії реформи державного управління до 2025 року.

За його словами, потрібно нарешті завершити процес переходу від радянської системи, коли держава тяжіє над громадянином, і перейти до західних зразків, коли держава – і партнер для людей, і сервіс.

«Говорячи про реформу держуправління сьогодні, ми маємо на увазі служіння людям, а також внутрішню мотивацію. Ми знаємо, що тільки в останні роки держслужба почала гідно оплачуватись», – зауважив він.

Олександр Корнієнко переконаний, кожен громадянин має отримувати якісні послуги, повинен мати можливість захистити свої права, бути впевненим, що державна машина працюватиме попри різні політичні процеси.

Як зазначив голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат від «Слуги Народу» Андрій Клочко, у стратегії до 2025 року є низка важливих напрямів, що дозволять вдосконалити реформу. По-перше, подальше вдосконалення системи надання адмінпослуг, щоб громада мала декілька ЦНАПів, доступність до послуг була легкою.

По-друге, ухвалення закону про адміністративну процедуру. Йдеться про регламентацію процедур діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, про захист прав фізичних та юридичних осіб у відносинах з державою. Також потрібно розглянути законопроєкт про місцеві державні адміністрації, про реформування територіальних організацій виконавчої влади, створити передумови для функціонування місцевих державних адміністрацій префектурного типу.

Необхідне й ухвалення проєкту закону про службу в органах місцевого самоврядування. У ньому йдеться про врегулювання статусу службовця, підвищення престижності державної служби, рівний доступ до служби, стимулювання кар’єрного зростання.

До речі, як повідомила голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина, наразі оголошено понад 33 000 конкурсів на посади державної служби по Україні. Але з огляду на карантинні обмеження конкурсні процедури відбуваються онлайн. Зокрема, мова йде про проведення тестування на знання законодавства та співбесіди. Втім, це стосується лише конкурсів на посади категорії «Б» та «В». Кандидати на посади категорії «А» та фахівці з питань реформ всі етапи проходять в звичайному форматі.

Як підсумував під час заходу міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов, при ухваленні стратегії реформи державного управління першочергово треба працювати над реформою оплати праці, закінченням реформи центральних органів виконавчої влади, питанням зміни низки законів щодо «урядової машини», щоб уряд був центральним ядром виконавчої гілки і генерував якісні професійні рішення.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy