ЗАКОН ПРО НАРОДОВЛАДДЯ:
ЯКИМИ БУДУТЬ ВСЕУКРАЇНСЬКІ РЕФЕРЕНДУМИ
Українці зможуть самостійно визначати шлях розвитку держави на референдумах. Парламент підтримав відповідний законопроєкт №3612.
НА РЕФЕРЕНДУМ ВИНОСЯТЬСЯ ПИТАННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ
Не можна провести референдум щодо:
Вимога не менш як 3 млн громадян

Підписи зібрано не менш як у 2/3 областей

Не менше 100 тис. підписів у кожній області

Президент видає указ
ЯК ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ РЕФЕРЕНДУМ
01
02
03
04
Чітко і зрозуміло

Не допускаються неоднозначні тлумачення
ЯК ФОРМУЛЮЮТЬСЯ ПИТАННЯ РЕФЕРЕНДУМУ
Відповідь має бути ТАК або НІ
Воєнного стану

Надзвичайного стану
РЕФЕРЕНДУМ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ ПІД ЧАС
Міф №1. Проросійські сили просунуть свої рішення через референдум.
Правда: Закон передбачає запобіжники: на всеукраїнський референдум не можуть виноситися питання, що створюють загрозу нацбезпеці, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету чи територіальної цілісності.Міф №2. Референдум буде тільки «на папері».
Правда: Органи державної влади обов'язково мають реалізувати волю народу – так прописано в законі. Цього не сталося? Виборець має право оскаржити бездіяльність у суді.Міф №3. Про місцеві референдуми забули.
Правда: Робота над законопроєктом про місцеві референдуми ще триває. Їх доцільно врегулювати окремим законом через різні предмети та правові наслідки.Міф №4. Конституційний Суд зможе затягнути процес.
Правда: Конституційний Суд дійсно надаватиме висновки про конституційність питань, які виносять на референдум. Але є дедлайн: КСУ має винести вердикт упродовж 30 днів.Міф №5. Електронне голосування створює ризик фальсифікацій.
Правда: Законопроєкт справді передбачає можливість для електронного голосування на референдумі. Проте це запрацює, коли буде ухвалено закон про е-голосування по країні.
ТОП-5 МІФІВ
5 УСПІШНИХ РЕФЕРЕНДУМІВ
© 2021 Слуга народу