Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реабілітація через спорт: в Одесі пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»

  • 88
Реабілітація через спорт: в Одесі пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»

Національний хаб з реабілітації, мотивація ветеранів та залучення до адаптивного спорту, створення умов для тренувань ветеранів, безбар’єрні простори. Ці та інші питання обговорювали учасники Регіонального спортивного форуму ветеранів «Сильні України» в Одесі.

Організаторами форуму виступили: Відділ по роботі з ветеранами та військовослужбовцями партії «Слуга Народу», ГО «Федерація стронгмену України» (ФСУ) та Одеський державний університет внутрішніх справ за підтримки народного депутата від «Слуги Народу» Олексія Леонова і голови Одеської обласної ради та обласної організації партії «Слуга Народу» Григорія Діденко.

Як зауважив народний депутат від «Слуги Народу» Олексій Леонов, понад 50 тис. військових та цивільних українців втратили кінцівки. Цей показник значно перевищує кількість травматичних ампутацій у Великій Британії за весь час Першої світової війни. А тому Україна не має іншого вибору, окрім як створити найсильнішу в Європі галузь реабілітації.

«Ми маємо велику мету – створити в Одесі Національний хаб з реабілітації. Наше місто має для цього все необхідне – мережу санаторно-курортних закладів, фахівців, природні умови, а головне – велике бажання», – сказав Олексій Леонов.

За словами депутата, цю ініціативу підтримав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Згодом на робочих нарадах в МОЗ було прийнято кілька важливих рішень. Зокрема, щодо реструктуризації системи фінансування санаторіїв та про створення двох потужних центрів реабілітації на базі одеських санаторіїв, підпорядкованих МОЗ. Впевнений, що це лише початок більш масштабних змін», – наголосив депутат.

Народний депутат від «Слуги Народу», почесний президент ФСУ Василь Вірастюк звернув увагу на те, що якщо ветеранські змагання вже відбуваються регулярно, то питання тренування ветеранів все ще стоїть гостро.

«Для того, щоб ветеран міг тренуватися, йому потрібні умови», – зазначив він.

Зокрема, ФСУ створила мобільний додаток, через який кожен охочий може знаходити спортивні зали та тренерів, готових працювати саме з ветеранами. Таким чином формується всеукраїнська база даних щодо ветеранського спорту.

Ветеран, учасник змагань «Сильні України», рекордсмен світу з адаптивного стронгмену Олександр Швачка наголосив на важливості створення ветеранської спільноти, яка промотує реабілітацію через спорт.

«Ветеранська спільнота – це дуже важливо. Тобі є про що поговорити, є чим поділитися, ти можеш отримати пораду», – сказав ветеран. Він додав, що поранені бійці за довгі місяці лікування поступово втрачають віру в себе. В цьому випадку краще за все працює власний приклад, принцип «ветеран мотивує ветерана».

«Коли я вперше спробував греблю на тренажері, й у мене це вийшло, я сказав собі «вау!». Я захопився цим, почав систематично відвідувати тренування, а потім потрапив на проєкт «Сильні України». Там я теж захопився емоціями: це движ змагань, це комунікація «рівний – рівному». Це дуже надихає і допомагає реінтегруватися в суспільство», – пояснив Олександр Швачка.

Народна депутатка від «Слуги Народу», менторка руху Зе!Жінки на Одещині Юлія Діденко торкнулася питання реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, яка була розроблена з ініціативи Першої Леді Олени Зеленської.

«Ми з колежанками презентували «Довідник безбар’єрності». На жаль, багато хто з ним не знайомий взагалі. А це дуже важлива інформація, яку треба розповсюджувати та впроваджувати в життя. І це буде велика допомога ветеранам, людям з інвалідністю, які хочуть жити, хочуть соціалізуватися, не хочуть бути самотніми й залишатися в чотирьох стінах», – зауважила вона.

Також учасники форуму торкалися питань щодо важливості започаткування міжнародних змагань серед ветеранів під егідою України, компенсації відряджень на спортивні змагання для ветеранів, комунікації між ветеранами та органами влади, спортивно-ветеранської політики в регіональному контексті.

Регіональні спортивні форуми ветеранів «Сильні України» також відбудуться в Хмельницькому та Кропивницькому в травні. Слідкуйте за анонсами!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy