Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Реабілітація через спорт: в Дніпрі пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»

  • 261
Реабілітація через спорт: в Дніпрі пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»

Як мотивувати ветеранів до реабілітації через спорт? Як допомогти ветеранам і тренерам знайти одне одного? Як поєднати фізичну й психологічну реабілітацію? Зрештою, як через спорт дати пораненим ветеранам шанс на «перезавантаження» активного життя?

Ці та інші питання обговорювали учасники Регіонального спортивного форуму ветеранів «Сильні України» у Дніпрі.

Захід відбувся за підтримки народного депутата від «Слуги Народу» Юрія Кісєля та депутатки Дніпровської міської ради від «Слуги Народу» Аліади Мансурової. Організаторами форуму виступили Дніпропетровська ОВА та Федерація стронгмену України (ФСУ).

Народний депутат від «Слуги Народу», почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк зазначив, що після війни в Україні буде багато ветеранів, які потребуватимуть реабілітації.

«Що потрібно для реабілітації? Умови, можливість та реалізація», – сказав Василь Вірастюк.

Умови – це заохочення ветерана до тренування та спрощення доступу до спортивної інфраструктури та тренерів.

Можливість – це комплексні заходи, на яких ветеран може проявити себе, зокрема, проєкт «Сильні України». «Там збирається ветеранське комьюніті, панує дружня атмосфера», – пояснив нардеп.

Реалізація – це потрапляння ветерана до складу національної збірної команди для участі в міжнародних змаганнях. Василь Вірастюк навів приклад участі українських ветеранів у міжнародному фестивалі Арнольда Шварценеггера в Мадриді, де команда з восьми атлетів з важкими бойовими травмами встановила світовий рекорд зі стронгмену.

«Ми хочемо донести до наших ветеранів: коли ти працюєш, не опускаєш руки, ти можеш усе!», – підсумував Василь Вірастюк.

Голова Дніпропетровської ОВА запропонував тренерам й власникам спортивних закладів регіону створити робочу групу, яка опрацює можливості тренування ветеранів та додасть їх до програми допомоги учасникам бойових дій.

«Ми об’єднаємося заради допомоги нашим захисникам», – зазначив він.
Також Сергій Лисак додав, що в області працює 35 закладів з реабілітації ветеранів. Крім того, Дніпропетровщина є пілотним регіоном в програмі «Помічник ветерана». «В кожній громаді буде присутня людина, яка буде допомагати ветеранам краще адаптуватися до цивільного життя», – пояснив він суть проєкту.

Депутатка Дніпровської міської ради від «Слуги Народу» Аліада Мансурова наголосила на важливості мотивації ветеранів власним прикладом.

«Не важливо, яку ти займаєш посаду. Важливо, щоб ти був сильною людиною із власними принципами. Тоді ти обов’язково знайдеш, як допомогти ветеранам, як мотивувати їх до спортивної реабілітації», – сказала вона.

Аліада Мансурова наголосила, що такі люди потрібні в кожній громаді, і на Дніпропетровщині вони є.

Президент ФСУ Сергій Конюшок підняв тему працевлаштування ветеранів. «Одна частина, яку ми вирішуємо спортом, це соціалізація ветерана. Але коли він вже соціалізувався, йому потрібна робота», – пояснив він. Одним з варіантів працевлаштування Сергій Конюшок вважає перекваліфікацію ветеранів на фітнес-тренерів, після чого вони могли б працювати в тих самих закладах, в яких проходили спортивну реабілітацію. «Ми будемо впроваджувати цю концепцію», – сказав президент ФСУ.

Ветеран та призер змагань «Сильні України» Олександр «Вовк» Швачка звернув увагу на проблему заохочення ветеранів до спорту.

«Є дієвий інструмент реабілітації – спорт. Є ветеран, який потребує реабілітації. Як його заохотити до спорту? Адже ветерани за довий час, проведений в медзакладах, поступово втрачають віру в себе», – пояснив Олександр Швачка.

На його думку, рішенням є комунікація ветеранів з ветеранами. «Коли ветеран, що вже займається спортом, приїжджає в медзаклад до інших ветеранів і розповідає про свій досвід – це викликає довіру», – зазначив Олександр Швачка.

Сам «Вовк» у такий спосіб вже залучив до участі в спортивних ветеранських змаганнях більше 20 побратимів з важкими пораненнями.

Також учасники форуму торкалися питань змін до законодавчої бази для покращення спортивної реабілітації, поєднання фізичної й психологічної реабілітації, інформування ветеранів про спортивні програми, сприяння спортивній реабілітації з боку спортивних клубів та інші.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy