Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада ухвалила Бюджет-2022 за основу: ключові цифри

  • 11276
Рада ухвалила Бюджет-2022 за основу: ключові цифри

Верховна Рада ухвалила за основу Державний бюджет на 2022 рік. Це рішення підтримали 264 народних депутата.

Які ключові показники основного фінансового документу:

○ Доходи – 1 267,4 млрд грн

○ Видатки – 1 465,7 млрд грн

○ Граничний дефіцит бюджету – 188 млрд грн (3,5% до ВВП)

○ Зростання ВВП – 3,8 %

○ Середньомісячна зарплата – 15 258 грн

○ Споживча інфляція – 6,2%

○ Рівень безробіття – 8,5%

○ Середній курс гривні до долара США – 28,6.

За словами голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, проєкт головного кошторису країни на 2022 рік є бюджетом виходу з кризи. Також він передбачає значне підвищення доходу за рахунок детінізації і збільшення ВВП.

«Пріоритет №1 – це медицина. Понад 197 млрд грн ми спрямовуємо на медичні програми та субвенції. Безпека та оборона – майже 6%. Значно підвищуються стипендії для студентів. Майже вдвічі збільшуються витрати на цифровізацію», – сказав Данило Гетманцев.

Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов повідомив, що при підготовці закоконопроєкту комітет розглянув 3284 пропозиції народних депутатів та комітетів. Але частина з них незбалансовані та нереалістичні – вони передбачають додаткові понад 80 трлн грн видатків.

«Комітет пропонує врахувати повністю або частково 1501 пропозицію та відхилити 1783 пропозиції. Зокрема, підтримати пропозицію щодо збільшення або передбачення видатків на заходи на боротьбу з COVID-19 в школах; на придбання обладнання для їдалень в школах; реалізацію державних інвестиційних проєктів, визначивши видатки на рівні 2021 року; реалізацію програми «Питна вода України»; забезпечення заходів з розвитку аеропортової інфраструктури; заходи соціально-економічного розвитку окремих територій», – заявив він.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що бюджет на 2022 рік – збалансований та реальний до виконання.

«Цей бюджет розроблявся на основі ухваленої бюджетної декларації. Він враховує стратегічні напрямки розвитку України, визначені Президентом, парламентом та урядом. В проєкті передбачено достатньо коштів для фінансування всіх пріоритетних потреб держави», – повідомив міністр.

Нагадаємо, спікер парламенту Руслан Стефанчук запевнив, що остаточно головний кошторис держави Рада підтримає до 20 листопада.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy