Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада запустила перетворення державних медзакладів на некомерційні підприємства

  • 7135
Рада запустила перетворення державних медзакладів на некомерційні підприємства

Парламент остаточно ухвалив законопроєкт № 5873 про вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення. Це рішення підтримали 304 народних депутати.

Він зокрема передбачає трансформацію державних медичних установ у державні некомерційні підприємства.

«Це дозволить запустити медичну реформу для медзакладів «третинки» і перейти до фінансування за програмою медичних гарантій», – розповів очільник парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Він нагадав, що наступного року розпочинається третій етап медреформи. Заклади третинної меддопомоги, відомчі лікарні, підрозділи Академії медичних наук, заклади міністерств мають перейти на принцип фінансування за надану медичну послугу.

А наразі такі заклади долучаються до програми медичних гарантій як казенні підприємства. І вони отримують прибуток, частина якого перераховується у держбюджет.

«Медичні заклади виконують соціальну функцію і потребують іншої організаційної форми», – пояснив він.

Крім того, ухвалення законопроєкту дозволить синхронізувати систему реабілітації в Україні з міжнародною. Також врегулює використання електронної системи охорони здоров’я щодо реабілітації, донорства крові та її компонентів, контролю якості наданих послуг та уникнення подвійного фінансування з різних джерел наданих населенню послуг (в основному реабілітаційних).

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy