Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада запровадила соцзахист для постраждалих від COVID-19 медиків закладів усіх форм власності

  • 5415
Рада запровадила соцзахист для постраждалих від COVID-19 медиків закладів усіх форм власності

Парламент ухвалив законопроєкт №6192 про врегулювання питання соціального захисту постраждалих від COVID-19 медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності. Це рішення підтримали 320 народних депутатів.

Раніше лише працівники державних та комунальних медзакладів або їхні родини могли отримати виплати страховки через інвалідність чи смерть внаслідок зараження COVID-19 на роботі.

На яких медпрацівників, що боряться з інфекцією, відтепер поширюється правовий і соцзахист:

✅ медпрацівники закладів охорони здоров’я всіх форм власності;

✅ ліцензовані наймані медпрацівники ФОПів;

✅ ліцензовані медики-ФОПи, які безпосередньо надають меддопомогу.

«Ми розуміємо, що хворіють та гинуть не лише медики з державних та комунальних закладів. Справедливим є виплачувати компенсацію всім медикам, незалежно від форми власності медичного закладу. Адже всі вони знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом», – сказав голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький.

Очільник комітету звернув увагу, що напередодні розгляду законопроєкту № 6192 була спроба окремих політичних сил «попіаритись» на темі виплат медикам. Вони запропонували виплачувати компенсацію ще й іншим працівникам соціальної сфери. Але на думку Михайла Радуцького, це є популізмом. Він призведе лише до того, що соціальний проєкт взагалі не запрацює.

«Під будь-яку ініціативу потрібні реальні фінансові ресурси. Наприклад, в українському законодавстві не один рік містяться дуже високі фінансові гарантії для медичних працівників. Але їх ніхто не дотримувався. На відміну від пустих обіцянок та декларацій ініціатива Володимира Зеленського про встановлення мінімальної зарплати для медпрацівників з 2022 року була підкріплена реальним збільшенням видатків та змінами у законодавчу базу», – наголосив він.

За інформацією Фонду соціального страхування, на 15 листопада установа отримала 55,4 тис. повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання медиків на COVID-19, з яких 828 – смертельні.
Серед смертельних випадків, за якими завершено розслідування, 272 – пов’язані з виробництвом.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy