Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада Європи позитивно оцінила законопроєкт про столицю

  • 7654
Рада Європи позитивно оцінила законопроєкт про столицю

На прохання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Рада Європи перевірила оновлену редакцію законопроєкту про столицю №2143-3д на відповідність Європейській хартії місцевого самоврядування та кращим міжнародним практикам.

«Це найбільш позитивні висновки європейських партнерів стосовно важких законопроєктів протягом цієї каденції», – наголосив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, співавтор законопроєкту Віталій Безгін.

У своєму висновку Рада Європи:

✅ Звертає увагу, що всі ключові рекомендації, відображені у висновку до попередньої редакції законопроєкту, були враховані, з огляду на що його поточна редакція «була суттєво удосконалена та приведена у відповідність до Європейських стандартів та кращих практик».

✅ Відзначає, що законопроєкт було спрощено та перетворено на акт, який визначає особливості міста Києва як столиці України (про що йдеться в Конституції України) порівняно з іншими органами місцевого самоврядування, а не створює в Києві унікальну в усіх аспектах систему влади, як було запропоновано раніше.

✅ Констатує, що законопроєкт не визначає особливостей дотримання законності в Києві, а пропонує застосовувати аналогічне до всіх інших 1469 інших органів місцевого самоврядування в Україні регулювання (через пряму відсилку до законопроєкту №4298 про місцеві державні адміністрації.

✅ Рекомендує парламенту спершу ухвалити законопроєкт №4298 як загальний закон, а лише після того ухвалювати законопроєкт про столицю №2143-3 як спеціальний. Віталій Безгін наголосив, що саме такі плани і має парламент.

✅ Визнає, що хоч питання встановлення меж районів у місті Києві належить до повноважень Київради, доволі виразним є те, що жодних позитивних рішень в цьому напрямі нею за останні 7 років зроблено не було. Тому запропонована в доопрацьованій редакції модель (затверджує райони в місті уряд за поданням Київради) не порушує Хартію.

Віталій Безгін додав, що ключове зауваження Ради Європи полягає в тому, що нібито право голови КМДА, його заступників або керівників структурних підрозділів бути присутнім на засіданнях сесії Київради, постійних комісіях, становить втручання в діяльність місцевого самоврядування.

«На нашу ж думку, ці норми, визначаючи право бути присутнім на засіданнях, в жодному разі не дозволяють посадовцям КМДА втручатись в безпосередню діяльність місцевої влади. Більше того, вказана норма була проголосована на засіданні комітету за присутності мера Києва та Асоціація міст України і не отримала зауважень!», – наголосив Безгін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy