Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада визначила, як управляти бюджетом в умовах воєнного стану

  • 9824
Рада визначила, як управляти бюджетом в умовах воєнного стану

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7166 про особливості управління урядом бюджетом в умовах воєнного стану.

Серед важливих змін, насамперед те, що тепер органи місцевого самоврядування або військові адміністрації зможуть приймати рішення про спрямування залишків коштів за субвенціями з державного бюджету місцевим бюджетам.

Йдеться про гроші, збережені на рахунках місцевих бюджетів станом на 1 січня 2022 року. Вони підуть на заходи територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб цивільного населення,  евакуацію/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця.

Гроші витрачатимуть на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили домівки, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.

Також відтерміновується до 1 січня 2023 року запровадження автоматичного зарахування до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з реалізації тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Окрім того, законопроект передбачає, що під час воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення у разі виникнення простроченої заборгованості суб’єкта господарювання перед державою за кредитом, залученим державою або під державну гарантію, а також за кредитом з бюджету пеня та інші штрафні санкції не нараховуються.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy