Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада ухвалила законопроєкт, що посилить захист кордону України

  • 5718
Рада ухвалила законопроєкт, що посилить захист кордону України

Верховна Рада підтримала у цілому законопроєкт №5232, що дозволить покращити роботу прикордонної служби та захистити кордон України.

Про це наголосив народний депутат від «Слуги Народу», ініціатор законопроєкту Юрій Здебський.

Він пояснив, що наразі 70% сухопутної ділянки кордону з Росією, Молдовою і Білоруссю не демарковано. Тобто він визначений тільки на мапі і проходить по адмінділянках.

«За 30 років незалежності землі вздовж нашого кордону розпаювали, і прикордонникам доводиться виставляти попереджувальні знаки, що тут проходить кордон, прямо в лісосмугах. Вони навіть пройти і виконати свої обов’язки нормально не можуть. По суті, в нас на кордоні дірка!» – обурився депутат.

Ухвалення законопроєкту №5232 насамперед дозволить забезпечити захист державного кордону України військовими формуваннями та правоохоронними органами на рівні закону. Як того, власне, і вимагає 17 стаття Конституції України.

За словами Юрія Здебського, раніше прикордонники використовували всі сили і засоби підзаконними актами, наказами МВД тощо. Тепер їхня діяльність буде передбачена законодавчо.

Серед головних змін також запровадження визначення поверхневої перевірки.

«Раніше цим займались правоохоронні органи. Тобто якщо десь у полі біля кордону йшла людина з величезною сумкою, прикордонники не мали права її перевірити і з’ясувати, що вона переносить через кордон. Зараз ми дозволяємо це робити в законний спосіб», – додав політик.

Законопроєкт також додає статті, що дозволяють прикордонникам використовувати спеціальні засоби, зброю та техніку. Таким чином вони зможуть повноцінно виконувати свої повноваження і захищати кордон, і всі їхні дії будуть захищені законом.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy