Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада ухвалила законопроєкт про охорону географічних зазначень

  • 342
Рада ухвалила законопроєкт про охорону географічних зазначень

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про охорону географічних зазначень для с/г продукції та харчових продуктів № 5616, який є однією з неодмінних умов для набуття країною членства у ЄС.

У документі передбачається дотримання виключних прав виробників на позначення, наприклад, черешні як мелітопольської, огірків як ніжинських, меду як карпатського тощо. Тобто йдеться про найменування, яке ідентифікує сільськогосподарську продукцію або харчовий продукт.

«Наші унікальні продукти здатні конкурувати зі своїми світовими аналогами і заслуговують на такий саме захист географічного зазначення, як і їх європейські аналоги», – переконаний ініціатор законопроекту №5616, голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

За його словами, географічне походження швейцарського шоколаду чи італійського вина є для нас знаком якості. Те саме має відбуватись і з українськими продуктами.

Право на підготовку специфікацій та інших документів, необхідних для державної реєстрації географічного зазначення матимуть об’єднання осіб, в якому:
– більшість осіб є виробниками або переробниками товару,
– якщо вони це здійснюють у визначеному географічному місці,
– якщо особлива якість та репутація товару зумовлена цим географічним місцем.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy