Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада створила умови для розвитку трансплантології в Україні

  • 6227
Рада створила умови для розвитку трансплантології в Україні

Парламент остаточно ухвалив законопроєкт № 5831 про спрощення донорства й пересадки органів. Це рішення підтримали 305 народних депутатів.

Документ врегульовує окремі складові надання медичної допомоги за допомогою трансплантації. Це сприятиме збільшенню ефективності та кількості відповідних операцій, а отже – порятунку життів.

Як наголосив очільник Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, завдяки системному вибудовуванню сучасної системи трансплантації українцям більше не доведеться шукати допомоги за кордоном.

«Законопроєкт № 5831 передбачає затвердження нової процедури згоди на посмертне донорство через застосунок «Дія», вдосконалює алгоритми підбору пари донор-реципієнт, розширює коло осіб, які можуть ухвалювати рішення про проведення вилучення органів, встановлює перехід від пілотного проєкту трансплантації до фінансування галузі з 2023 року через програму медичних гарантій», – зазначив він.

За статистикою, у 2019 році в Україні провели 78 операцій з трансплантації, у 2020 – 118, а за підсумками нинішнього, МОЗ планує провести щонайменше 250 операцій.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy