Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада розгляне законопроєкт про економічний паспорт найближчим часом: комітет підтримав документ

  • 10784
Рада розгляне законопроєкт про економічний паспорт найближчим часом: комітет підтримав документ

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні підтримав президентський законопроєкт №6394, що передбачає запровадження економічного паспорта українця.

«Ми маємо забезпечити стартовий капітал для повнолітніх українців. Економічний паспорт передбачатиме виплату їм коштів, щоб вони мали можливість заплатити перший внесок на житло або оплатити навчання в українському виші, чи заплатити за лікування у разі тяжких хвороб. Можна навіть переспрямувати кошти для накопичення на особистому рахунку на майбутню пенсію. У фонді зберігатимуться значні фінансові ресурси, а це означає, що ми зможемо ефективніше розміщувати ресурси в економіці, у великі довгострокові інвестиційні проєкти. Наприклад, гроші фонду інвестуватимуть облігації внутрішньої та зовнішньої державних позик України. Тобто його кошти примножуватимуться. З іншого боку, ми показуємо бізнесу, що їхні податки спрямовані в правильне русло – на розвиток дітей, майбутнього України», – сказала очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Для реалізації ініціативи Президента створять Фонд майбутніх поколінь як окрему установу. Там відкриватимуться персональні рахунки всім дітям по свідоцтву про народження. Це робитиметься одразу, автоматично без заяви з боку батьків.

Автори запланували, що діти, народженні з 01 січня 2019 року, отримають після досягнення повноліття 600 тис. грн. Особистий рахунок буде щомісяця поповнюватися від ренти на корисні копалини, що видобуваються в Україні. Взагалі держава перераховуватиме 2 мінімальні зарплати на кожен рахунок.

Розпочнуться відрахування до фонду з 2023 року, адже на ухвалення запропонованих Президентом законопроєктів потрібен час, а Бюджет на 2022 рік вже затверджений. Після запуску програми громадяни отримають компенсації за попередній період: дитина, яка народилася у 2019-му, одержить свої нарахування за 2019-2022 роки.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy