Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада просить посилити санкції щодо російської і білоруської деревини та продуктів з неї, російської риби та морепродуктів

  • 213
Рада просить посилити санкції щодо російської і білоруської деревини та продуктів з неї, російської риби та морепродуктів

Верховна Рада України ухвалила Постанову #8337 стосовно встановлення санкцій на імпорт російської і білоруської деревини та продуктів з неї, російської риби та морепродуктів, заборони на експорт устаткування та його компонентів, а також недопустимості діяльності на території рф систем міжнародної екологічної сертифікації.

Про це йдеться у зверненні парламенту до Європейської Комісії, Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу, Світової організації торгівлі, урядів та парламентів іноземних держав.

“Ми дуже вдячні нашим європейським партнерам за накладені влітку 2022 санкції на російську та білоруську деревину, це вже призвело до багатомільярдних втрат бюджетів країн-агресорів. Проте агресори знайшли лазівки, які дозволяють, хоч і частково, але й далі заробляти кошти на торгівлі з цивілізованим світом. А потім ці кошти витрачаються на ведення агресивної війни – і, як наслідок, вчинення військових злочинів та екоциду в Україні” – прокоментувала автор постанови, народна депутатка «Слуги Народу» Юлія Овчинникова.

Журналістські розслідування показали, що підсанкційна деревина та вироби з неї походженням з росії та білорусі, зокрема виготовлена в колоніях політв’язнями, продовжує потрапляти на європейські та американські ринки як китайська, в’єтнамська, казахстанська, киргистанська тощо, зазначила вона.

Сектор лісозаготівлі та деревообробки є одним із важливих джерел надходжень до бюджетів як рф, так і рб. Загальний обсяг експорту лише російської деревини та продукції з неї у 2021 році становив щонайменше 14 млрд дол. США. У 2022 році країни-партнери України наклали санкції на цей сектор країн-агресорів, але вони є неповними і можуть обходитись за рахунок третіх країн.

Аналогічна ситуація склалася навколо російської риби та морепродуктів. Обсяг експорту такої продукції складає близько 4 мільярдів доларів США щорічно.

Іншою проблемою є те, що міжнародні системи аудиту та сертифікації продовжують працювати в країнах-агресорів, дозволяючи їм виробляти продукції відповідно до загальновизнаних світових стандартів.

“Наразі в рф продовжують працювати великі європейські та американські деревообробні компанії, а також міжнародні системи сертифікації як MSC (рибна продукція), хоча очевидно, що ніякого дотримання стандартів у країні-агресорі бути не може. Допомагають їм в цьому великі консалтингові фірми, наприклад як SGS Group, яка є лідером у сфері екологічної сертифікації. Це дозволило країні-агресору успішно заробляти валюту на веденні війни. Так, лише регіони Далекого Сходу Росії експортували в 2022 році риби на 4.18 млрд дол. Тому дуже важливо закрити лазівки в санкціях на деревину, накласти потужні санкції на рибопромислову галузь, сприяти виходу з ринків країн-агресорів усіх систем сертифікації та стандартизації. Це дозволить позбавити бюджети країн-агресорів мільярдів доларів валютних надходжень, які вони використовують на ведення війни», – підкреслила Юлія Овчинникова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy