Рада повинна розблокувати велику приватизацію наступного тижня – Роксолана Підласа
- 6361
Верховна Рада повинна вже наступного тижня ухвалити законопроєкт №4543 і розблокувати велику приватизацію, яка була тимчасово призупинена на час карантину.
Про це заявила народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа під час круглого столу «Розблокування великої приватизації». За її словами, приватизація може принести державному бюджету близько 12 млрд грн інвестицій вже цього року.
«На початку карантину в законотворців була думка, що українські активи, державні підприємства будуть знецінюватися – і потрібно вберегти їх від продажу дешево. Практика показала, що пандемія не вплинула на зацікавленість інвесторів в українських об’єктах. У світі багато грошей, ключові фондові індекси знаходяться на історичних максимумах. Тому ми погоджуємося, що потрібно скасовувати заборону на велику приватизацію», – наголосила Роксолана Підласа.
Вона також відзначила активну підтримку законопроєкту №4543 Президентом Володимиром Зеленським, який сподівається на ухвалення документа і розблокування процесу великої приватизації.
Роксолана Підласа підкреслила, що держава зможе передавати в приватну власність лише непрофільні активи. Не можна буде продавати залізничні лінії, надра, атомні електростанції, підприємства космічної галузі, аеропорти, пошту, метрополітен тощо.
Голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко зазначив, що під критерій великої приватизації підпадають об’єкти, балансова вартість яких складає понад 250 млн грн. Наразі визначено 22 об’єкти великої приватизації. Це, зокрема, столичний «Президент Готель», «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», київський завод «Більшовик», низка обленерго та ТЕЦ.
Надходження від приватизації мінімізують необхідність зовнішніх запозичень, пояснює Дмитро Сенниченко. Також вона дасть друге життя об’єктам, які передадуть у приватну власність.
«Найважливіша місія приватизації – передати непрофільні нестратегічні об’єкти приватному власнику, дати їм нове життя. Приватний власник завжди вкладає додаткові інвестиції. Це і створення робочих місць, і база для оподаткування», – сказав Дмитро Сенниченко.
Народний депутат від «Слуги Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан наголосив, що велику приватизацію необхідно запустити якомога швидше.
«Її треба запустити і передати м’яч на бік Фонду державного майна, щоб вони реалізували плани на 2021 рік. Ми в парламенті будемо робити все для того, щоб пришвидшити приватизацію і зробити ефективним управління державним і комунальним майном, щоб і доходи в бюджет були, і інвестори не ображені», – наголосив Олексій Мовчан.