Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада посилила захист критичної інфраструктури

  • 9543
Рада посилила захист критичної інфраструктури

Верховна Рада посилює захист об’єктів критичної інфраструктури (енергетичні, важливі промислові об’єкти, водо- й газопроводи, стратегічні підприємства тощо).

Відповідний законопроєкт №5219 в цілому підтримали 268 депутатів.

Така ініціатива пов’язана не лише з агресією Росії, а й з розвитком низки процесів у світі, зокрема політичних та технологічних (кібератаки, гібридні війни тощо). Якраз цей законопроєкт має стати складовою законодавства України у сфері національної безпеки.

Як пояснив голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, захист цих об’єктів інфраструктури вкрай важливий.

«Нам важливо створити державну систему захисту критичної інфраструктури, зробити єдині підходи до організації управління об’єктами системи на державному та місцевому рівнях. Зауважу, що частина об’єктів перебуває в приватній власності. Тож сьогодні необхідно налагодити партнерство держави та приватного сектору в питанні захисту критичної інфраструктури», – наголосив він.

У законопроєкті передбачають створити Національну комісію з питань захисту критичної інфраструктури, яка буде постійно діючим державним колегіальним органом, підпорядкованим і підзвітним Кабміну, здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави.

Також визначаються об’єкти критичної інфраструктури, що не можуть належати фізичним або юридичним особам. Це громадяни або резиденти держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором або кінцевими бенефіціарними, власниками яких є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy