Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада підтримала законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування. Що він передбачає

  • 461
Рада підтримала законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування. Що він передбачає

Парламент 262 голосами “ЗА” підтримав законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування – №6401. Серед його основних положень публікація відеозаписів сесій і постійних комісій ОМС і навіть прямі трансляції з них, публікація проєктів порядків денних і оприлюднення інформації про результати інвентаризації об’єктів права комунальної власності.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, яка зауважила, що відтепер місцевим чиновникам та депутатам буде набагато важче щось приховати від мешканців своєї громади.

За словами Шуляк, раніше законодавство не передбачало необхідного рівня прозорості, тому жителі часто банально не знають, що відбувається у їхніх громадах. Без громадського контролю та моніторингу неможливо говорити про ефективне управління. Саме для того, щоб запровадити їх і був створений законопроєкт №6401.

“Гостру потребу в законопроєкті проілюстрував приклад непрозорої роботи столичної влади. Нещодавно до мене надійшла інформація, що ПрАТ «ХК «Київміськбуд» володіє 30% статутного капіталу підприємства НАО «БКР Девелопмент», яке зареєстроване в Москві. Водночас Київська міська рада володіє 80% самого ПрАТ «ХК «Київміськбуд». Тобто, у розпал війни, ключове для столиці підприємство має прямі зв’язки з країною-агресором. Для отримання офіційної інформації щодо причин такої ситуації я направила звернення народного депутата до Київської міської ради. Але відповіді на ці питання не мали б добуватися вручну через розслідування чи депутатські заходи — усі факти мали б бути доступні кожному громадянину. Власне, завдяки прозорості та суспільному розголосу рішення про володіння акціями компанії з країною-агресором просто не змогли б прийняти”, – наголосила Олена Шуляк.

Парламентарка пояснила – законопроєкт передбачає обов’язкову онлайн-трансляцію пленарних засідань та засідань комісій. Архів таких записів має зберігатися протягом принаймні 5 років. Крім цього, проєкти порядку денного постійних комісій рад, а також їхні результати з поіменним голосуванням мають оприлюднюватися на сайті ради як публічна інформація.

Ще одне важливе нововведення – оприлюднення інформації щодо об’єктів права власності громад, населених пунктів та районів у містах, а також об’єктів спільної власності, які управляються районними та обласними радами. Ця інформація буде публікуватися у форматі відкритих даних та регулярно оновлюватися. Для цього кожні 5 років проводиться суцільна інвентаризація всіх об’єктів права комунальної власності територіальної громади.

“Ще один надважливий пункт – створення відкритого Реєстру об’єктів права комунальної власності територіальної громади. З нього громадяни зможуть отримувати необхідну інформацію, яка буде корисною в роботі самих органів місцевого самоврядування, а також бізнесу та громадськості. Це дозволить самим громадам краще впорядкувати наявні ресурси громади та використовувати їх більш ефективно в інтересах громади”, – запевнила очільниця профільного комітету.

Вона додала, що підтриманий парламентом законопроєкт набиратиме чинність поступово — це відбудеться через 3 місяці з дня його оприлюднення. На період воєнного стану та 30 днів після його завершення замість онлайн-трансляцій буде діяти вимога публікувати відеозаписи засідань.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy