Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада підтримала законопроєкт про оновлення ВККС з поправками Президента: що зміниться

  • 10194
Рада підтримала законопроєкт про оновлення ВККС з поправками Президента: що зміниться

Парламент підтримав у цілому законопроєкт №3711-д про оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів, врахувавши пропозиції Президента України.

Відтепер ВККС є повноважною, коли є 6 суддів або колишніх суддів, а в разі, якщо рішення конкурсної комісії ухвалюється більшістю голосів, то воно є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше 4 членів конкурсної комісії, з яких двоє – запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

«Президентом були внесені відповідні пропозиції, головна з яких – уточнення порядку ухвалення рішення конкурсною комісією за участю міжнародних експертів, у разі якщо комісія ухвалює рішення більшістю голосів, тобто 4 з 6. Президентом виключений абзац, який вносив відповідну невизначеність. Тому позиція глави держави є принциповою щодо дотримання рекомендацій саме Венеційської комісії про порядок ухвалення рішення комісією, яка допомагатиме обирати майбутній склад ВККС. В остаточному варіанті законопроєкту рішення ухвалюється саме чотирма з шести членів, два з чотирьох представників – від міжнародних організацій», – пояснив голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін.

Він також зауважив, якщо буде обраний склад ВККС не в повному обсязі, а як передбачено законопроєктом – мінімальний склад ВККС (11 членів), то в ньому має бути 6 суддів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy