Рада підтримала президентський законопроєкт про Військового омбудсмана
- 113

«Широкомасштабна збройна агресія рф, воєнний стан, мобілізація — усе це створює об’єктивні обмеження для прав і свобод, тому завдання держави — знайти ефективні механізми контролю та захисту тих, хто нас боронить», – зазначив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.
Сьогодні парламент розглянув в першому читанні законопроєкт №13266, поданий Президентом України як невідкладний. Документ передбачає створення незалежного інституту Військового омбудсмана.
«Ми бачимо, як зростає кількість скарг від військових — через бойові дії, мобілізацію, складну бюрократію», – зазначив Завітневич.
За його словами, новий інститут має стати не просто доповненням до чинної системи, а реальним інструментом демократичного цивільного контролю.
Також законопроєкт передбачає обмін досвідом із країнами НАТО, де інститути військових омбудсманів успішно працюють десятиліттями.
«Наше завдання — доопрацювати документ до другого читання, щоб інститут Військового омбудсмана дійсно став ефективним інструментом захисту прав військовослужбовців і членів їхніх родин», – підсумував народний депутат.