Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рада має якнайшвидше ухвалити закон про Фонд гарантування кредитів аграріям – Роксолана Підласа

  • 5664
Рада має якнайшвидше ухвалити закон про Фонд гарантування кредитів аграріям – Роксолана Підласа

Парламентарі мають якнайшвидше проголосувати за законопроєкт №3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві», оскільки від нього залежить розвиток аграрного бізнесу та становлення ринку землі в Україні.

Про це заявила народна депутатка від «Слуги Народу» Роксолана Підласа під час зустрічі з представниками аграрного бізнесу Тернопільщини.

«Ми відкрили ринок сільськогосподарської землі, але для того, щоб він реально запрацював, аграріям потрібні гроші. Законопроєкт №3205-2 – це саме про доступ до кредитних коштів, за які український фермер нарешті зможе викупити землю і обробляти її з високою ефективністю», – пояснила вона.

Народна депутатка від «Слуги Народу» Роксолана Підласа зауважила, що принцип дії закону буде схожим на програму «Доступні кредити 5-7-9%», за якою банки вже видали майже 21 млрд грн кредитів, понад половину з яких отримали саме аграрії.

«Дослідження Світового банку показує, що більшість малих фермерів в Україні не мають доступу до кредитування взагалі, бо банки працюють в основному з великими підприємствами, що обробляють 500 гектарів і більше. При цьому навіть ті підприємці, які звертаються за кредитом, вимушені платити в середньому 20-22%, тоді як в інших сферах економіки ставка складає близько 15-17%. Фонд гарантування зробить кредити значно дешевшими, тому що буде пропонувати портфельні гарантії, які банк буде використовувати як основну заставу», – розповіла Роксолана Підласа.

Вона також повідомила, що Світовий банк готовий виділити понад 600 млн доларів на компенсації кредитних ставок українським аграріям. Для цієї програми також будуть задіяні кошти державного бюджету.

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко наголосив, що депутати планують до кінця поточного року ухвалити низку законопроєктів, що продовжать земельну реформу та покращать умови для аграрного бізнесу.

«Від сільського господарства залежить економіка багатьох областей, зокрема Тернопільської, залежить надходження валюти в Україну, тому ми не маємо права зволікати в цьому питанні. Україна має всі можливості стати аграрним хабом і, без перебільшення, нагодувати весь світ» – зауважив він.

Присутні на зустрічі представники агробізнесу Тернопільщини схвально оцінили законопроєкт №3205-2. Документ має потрапити на голосування до сесійної зали вже на початку жовтня.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy