Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Психологічними послугами у межах програми ментального здоров’я вже скористались 52 тис. українців

  • 223
Психологічними послугами у межах програми ментального здоров’я вже скористались 52 тис. українців

Від початку року 52 тис. українців отримали психологічні послуги у сімейного лікаря чи педіатра в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

«Враховуючи наслідки повномасштабної війни, в ПМГ передбачений окремий пакет послуг «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». За 8 місяців цього року отримали психологічні послуги у сімейного лікаря чи педіатра 52 тис. пацієнтів. Найчастіше пацієнти скаржилися на загальну знервованість, відчуття тривоги та напруженість (27,4 тис. осіб), порушення сну (17,4 тис.), пригнічений настрій (5 тис.), порушення пам’яті (3 тис.), гостру реакцію на стрес (2,2 тис.). Також 3,7 тис. звернень стосувалися дитячої поведінки», – зазначив він.

Загалом з січня по серпень, 9,1 тис. лікарів «первинки» надавали медичні послуги з охорони психічного здоров’я за цим пакетом ПМГ.

«Щоб спростити доступ українцям до підтримки психічного здоров’я, МОЗ, ВООЗ та НСЗУ проводять навчання українських медиків за глобальною програмою Mental Health Gap Action Programme (mhGAP). Понад 45 тис. медичних працівників успішно пройшли онлайн-курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP». На даний час 670 медичних закладів законтрактовані за цим пакетом ПМГ. Знайти їх можна на онлайн мапі НСЗУ», – повідомив Михайло Радуцький.

Нагадаємо, що комунікаційна кампанія «Ти як?» є однією із ключових складових Всеукраїнської програми ментального здоровʼя. Просто зараз дізнатися більше можна на спеціальній сторінці за посиланням https://www.howareu.com/.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy