Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Приватизація в умовах війни: Кобиловолоцький спиртзавод продали втричі дорожче

  • 1187
Приватизація в умовах війни: Кобиловолоцький спиртзавод продали втричі дорожче

Кобиловолоцький спиртзавод на Тернопільщині продали на аукціоні з продажу державного майна за 70,2 млн грн, що майже втричі дорожче від стартової ціни.

«Це перший аукціон з продажу державного майна з 24 лютого і перший аукціон малої приватизації за новим законом. Стартова ціна була 25,2 млн грн (ще стільки ж майбутній власник повинен перерахувати на погашення боргів підприємства ДП «Укрспирт»). В аукціоні взяли участь 6 учасників. Торги завершились на сумі 70,2 млн грн. Тобто ціна зросла майже в 3 рази», – повідомила народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

Зараз завод не працює, однак після капіталовкладень зможе виготовляти основні види спиртів. Має потенціал до виробництва біоетанолу та DDGS – поживного корму для худоби та мінерального добрива, додала політик.

Як зауважила Роксолана Підласа, покупець реальний і в нього вже є спиртзавод в Бершаді на Вінниччині.

Народна депутатка також нагадала, що приватизація підприємства, яке раніше входило до державного концерну «Укрспирт», стала можливою завдяки ухваленню у 2019 році Верховною Радою законопроєкту про демонополізацію спиртової галузі, ініційованого представниками «Слуги Народу».

«Приватизація навіть під час війни – це спосіб стимулювати економіку. Раніше спирт могла виробляти тільки держава: ми мали штучну монополію з незрозумілим призначенням. У результаті цього частка тіньового обігу зросла з 10% у 2007 році до 55% у 2019-му. А бюджети різних рівнів недоотримували 8 млрд грн на рік», – повідомила Роксолана Підласа.

За її словами, роздержавлення спиртової галузі допомогло подолати цю проблему: першими на приватизаційні аукціони виставляються непрацюючі заводи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy