Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Прозора приватизація та скасування тіньових схем: Раді рекомендують ухвалити законопроєкт №12230

  • 156
Прозора приватизація та скасування тіньових схем: Раді рекомендують ухвалити законопроєкт №12230

Законопроєкт щодо особливостей приватизації об’єктів державної та комунальної власності, переданих в оренду, покликаний вирішити проблему непрозорого викупу таких об’єктів, що завдає збитків місцевим бюджетам і стримує ефективний розвиток громад. Комітету ВР з питань економічного розвитку рекомендує прийняти документ у другому читанні.

Про це повідомив один з його ініціаторів, народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

За його словами, законопроєкт змінює правила приватизації орендованого державного та комунального майна і, зокрема, пропонує скасувати процедуру викупу орендованого майна без торгів та запровадити механізм проведення аукціону з приватизації об’єкта оренди.

«Приватизація відбуватиметься через аукціон, але з перевагами для орендаря. Раніше орендарі могли викуповувати таке майно напряму, якщо вкладали в нього кошти. Ця норма скасовується», – повідомив він.

Парламентар пояснив, якщо орендар зробив невід’ємні поліпшення, наприклад, капітальний ремонт або модернізацію, яка підвищила вартість майна не менше ніж на 25%, він отримує переважне право викупу за найвищою ціною, запропонованою на відкритих торгах. Якщо він відмовляється або порушує правила, майно переходить до іншого покупця, а орендарю компенсують витрати на поліпшення.

«Це рішення дозволяє уникнути тіньових схем і зробити приватизацію прозорою. Тепер головне – щоб об’єкти продавалися відкрито, за ринковими цінами, а держава та громади отримували додаткові надходження до бюджетів», – наголосив нардеп.

Серед важливих положень законопроєкту такі:


✅ Скасування викупу та введення приватизаційних аукціонів набирають чинності через рік після опублікування закону;
✅Аукціон з приватизації об’єкта оренди з невід’ємними поліпшеннями діє для тих, хто отримав дозвіл на невід’ємні поліпшення до набрання чинності закону;
✅ Орендарі, які отримують дозволи на невід’ємні поліпшення після набрання чинності закону, можуть приватизувати об’єкт на аукціоні з умовами щодо компенсації орендарю невід’ємних поліпшень;
✅ Розблоковується оцінка майна відразу з дня опублікування закону, щоб забезпечити реалізацію права на викуп та компенсацію вже зараз.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy