Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Програма комплексного відновлення Київщини: в планах нові школи, лікарні і декілька сотень будинків

  • 503
Програма комплексного відновлення Київщини: в планах нові школи, лікарні і декілька сотень будинків

Через бойові дії на Київщині пошкоджено 27 тис об’єктів житлової, транспортної та соціальної інфраструктури. Тому покращення транспортно-логістичних, житлових і соціальних умов там – невід’ємний етап комплексного відновлення Київщини. Відповідну програму Київська обласна військова адміністрація вже розробила в партнерстві з Департаментом містобудування та архітектури Київської ОДА та за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства цифрової трансформації України і проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, за рішенням Київської облради, програма комплексного відновлення Київщини передбачає запуск до 2027 року трамвайного сполучення “Київ – Буча – Гостомель – Блиставиця”. Очікується, що це зменшить навантаження маршрутних таксі на автодорогу, що сприятиме покращенню трафіку на цій ділянці шляху.

Серед житлових планів відбудова 104 приватних житлових будинків, які були повністю зруйновані, а також викуп за програмою «Нова оселя» готових квартир у новобудовах Київської області для осіб, житло яких було знищено. Крім цього, планується відновити багатоквартирні будинки, які підлягають капітальному ремонту та демонтажу. Загалом, зазначила Шуляк, відбудувати планують 405 будинків, з яких 352 підлягають реконструкції і 53 будуть побудувати з нуля.

По напрямку відновлення соціальної інфраструктури планують повністю відбудувати 4 школи, 6 дитсадків і 3 заклади професійно-технічної освіти. Також планують створити лікарні, що надаватимуть у плановому і екстреному порядку високоспеціалізовану медичну допомогу в умовах стаціонару і амбулаторно.

“Йдеться про будівництво та реорганізацію КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» і КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня” до лікарень обласного рівня. Орієнтований бюджет 1 обласної лікарні – 5 млрд грн. Фінансування планується отримати з донорських коштів та за рахунок субвенцій з бюджету”, – повідомила Олена Шуляк.

Як повідомив директор Департаменту містобудування Київської ОВА Ярослав Янович, загалом програма комплексного відновлення території Київської області до 2027 року передбачає реалізацію цілого комплексу змін для повноцінного відновлення і покращення території області і населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок бойових дій. А Шуляк додала, що зараз розробляється вже кілька десятків програм комплексного відновлення у більшості областей.

“Лише мешканці громад повинні вирішувати, у який спосіб потрібно відновлювати і розвивати свою домівку. Тому розробкою програм комплексного відновлення мають займатися органи місцевого самоврядування з активним залученням бачення і пропозицій від мешканців. Це один з проявів децентралізації”, – резюмувала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy