Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Профільний комітет рекомендує ВР ухвалити законопроєкт №5655 про реформу в містобудуванні

  • 6027
Профільний комітет рекомендує ВР ухвалити законопроєкт №5655 про реформу в містобудуванні

У вівторок, 28 грудня, Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №5655 про реформу в містобудуванні у другому читанні та в цілому.

Про це повідомила співавторка законопроєкту, очільниця партії «Слуга Народу», голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування Олена Шуляк.

Документ запровадить три основні нововведення у сфері будівництва: тотальну цифровізацію, суворий контроль за незаконними забудовами з боку органів місцевого самоврядування, а також жорсткі штрафи для порушників законодавства.

«Законопроєкт №5655 – це основа реформи містобудування. Після його ухвалення будівельна галузь запрацює за новими правилами: чесно, прозоро, без схем і корупції. Ми цифровізуємо будівельну сферу, будувати можна буде лише за наявності всіх дозвільних документів. В Україні нарешті реально почнуть охороняти історичні пам’ятки та дослухатися до думки людей», – наголосила Олена Шуляк.

Вона пояснила, що цифровізація допоможе мінімізувати корупцію та людський фактор. Усі дозволи на будівельні роботи видаватимуть виключно через електронну систему, що об’єднає в собі всі реєстри.

Крім того, додає Шуляк, органи місцевого самоврядування матимуть більше контролю над дотриманням містобудівної документації. У разі порушень вони зможуть без рішення суду зносити незаконні об’єкти.

«Що ж до третього пункту реформи – посилення відповідальності – то ми запроваджуємо жорсткі штрафи за незаконне будівництво. Вони можуть сягати 12 мільйонів гривень і залежатимуть від тяжкості порушення. Все це разом – безпрецедентні важелі для боротьби з корупцією та незаконним будівництвом», – наголосила очільниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy