Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Профільний комітет підтримав законопроєкт про столицю до другого читання. Що передбачає

  • 11651
Профільний комітет підтримав законопроєкт про столицю до другого читання. Що передбачає

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні 20 жовтня рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про столицю №2143-3 у другому читанні.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін розповів про три ключові принципи доопрацьованого законопроєкту:

  1. Самостійність влади в столиці (власні виконавчі органи).
  2. Законність у столиці (нагляд держави через префектуру/КМДА).
  3. Стримування і противаги в місцевому самоврядуванні столиці (розподіл зон впливу між Київрадою та районними радами на рівні закону).

«Під час доопрацювання законопроєкту ми врахували пропозиції Ради Європи, прибрали всі специфічні норми, що не стосуються особливостей місцевого самоврядування та державної влади в Києві, відновили незалежне місцеве самоврядування в столиці у повному обсязі», – зазначив Віталій Безгін.

Він додав, що згідно з законопроєктом, київський міський голова обирається на відкритих виборах, очолює Київраду та виконавчий комітет за посадою, відповідальний за стан справ у столиці, розпоряджається місцевим бюджетом. Звільнити його можна з ініціативи 2/3 депутатів або за народною ініціативою.

У свою чергу голова КМДА призначається Президентом, підконтрольний і підзвітний уряду та Президенту, відповідальний за законність у місті, може бути звільнений одноосібно Президентом за поданням уряду (у формі дисциплінарного покарання).

Перший заступник голови Верховної Ради, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко наголосив, що після ухвалення законопроєкту КМДА контролюватиме законність, представлятиме і координуватиме державну владу та реалізуватиме державні програми в столиці. Крім того, КМДА не втручатиметься в управління і господарські процеси місцевого самоврядування у Києві.

«Голова КМДА координуватиме роботу центральних органів виконавчої влади на місцях та «дбайливо наглядатиме», що й передбачає Європейська хартія місцевого самоврядування. Дбайливий нагляд означає, що жодні рішення не зупиняються, не призупиняються, а голова КМДА, призначений Президентом за поданням Кабміну, дбайливо вказуватиме місцевій владі на чолі з законно обраним мером на можливі недоліки в тих актах, які розроблятиме Київрада та виконком. Це нормальна практика. Це ті самі префекти, до яких ми йдемо», – пояснив Олександр Корнієнко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy