Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Профільний комітет підтримав законопроєкт про адмінвідповідальність за самовільне проникнення на військові об’єкти

  • 7118
Профільний комітет підтримав законопроєкт про адмінвідповідальність за самовільне проникнення на військові об’єкти

Комітет із питань правоохоронної діяльності на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт № 5703. Він встановлює адміністративну відповідальність за самовільне проникнення на військові об’єкти – штраф від 8,5 до 17 тис. грн з конфіскацією знаряддя здійснення правопорушення.

Про це повідомив заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.

Він пояснив, що чинне законодавство не передбачає відповідальності за проникнення на режимні об’єкти, якщо ці дії не пов’язані з іншими правопорушеннями (диверсія, шпигунство, крадіжка тощо). Майже кожного дня військові фіксують випадки самовільного проникнення на військові об’єкти шукачів металобрухту та інших «мандрівників».

Окремі об’єкти (полігони, аеродроми) займають площу понад 600 га, тому об’єктивно складно проконтролювати перебування на них сторонніх осіб.

Такі несанкціоновані проникнення завжди несуть у собі загрозу та можуть стати передумовою вчинення диверсії.

«В умовах військової агресії з боку Росії існує постійна загроза диверсій на важливих військових об’єктах для підриву обороноздатності нашої держави. За останній період значно зросла кількість випадків проникнення на військові об’єкти сторонніх осіб, у тому числі з метою вчинення диверсій», – додав народний депутат.

За словами В’ячеслава Медяника, законопроєкт також важливий для захисту цивільного населення – він ефективно запобігатиме спробам громадян проникнути на стратегічні об’єкти.

«Деякі військові об’єкти належать до потенційно небезпечних і самовільне проникнення туди може призвести до важких і трагічних наслідків насамперед для цивільного населення», – зазначив заступник голови профільного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy