Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Продовження медреформи, трансплантація, обмеження тютюну: Михайло Радуцький про головні медичні законопроєкти тижня

Продовження медреформи, трансплантація, обмеження тютюну: Михайло Радуцький про головні медичні законопроєкти тижня

Протягом останнього пленарного тижня поточного року Верховна Рада розгляне низку важливих законопроєктів медичного комітету: продовження медичної реформи, розвитку системи трансплантації, посилення антитютюнових обмежень та запровадження європейської системи обігу лікарських засобів. Чому ці ініціативи важливо ухвалити якнайшвидше, розповів очільник Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Удосконалення надання медичної допомоги (№ 6306, перше читання)

Цей законопроєкт необхідний для продовження медичної реформи. Він надасть НСЗУ інструменти контролю за якістю медичних послуг, визначить відсоток рентабельності на платні послуги, уточнить поняття «госпітальний» округ і створить нормативну базу для появи  реєстру пацієнтів з орфанними хворобами.

Законопроєкт також надає гарантії підвищення зарплати медикам (уряду надається право встановлювати мінімальний рівень зарплат для державних та комунальних медичних закладів). 

Створення державних некомерційних підприємств (№ 5873, друге читання)

Наступного року відомчі лікарні, заклади «третинки», підрозділи Національної академії медичних наук почнуть перехід до програми медичних гарантій (це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно).

Спільно з Офісом Президента, РНБО, НСЗУ та Національною академією медичних наук ми розробили законопроєкт, який запроваджує нову організаційно-правову форму – державні некомерційні підприємства (ДНП). Трансформація закладів «третинки» у ДНП дозволить їм ефективно працювати в межах нової моделі фінансування.

Розвиток системи трансплантації (№ 5831, друге читання)

Українська трансплантологія демонструє рекордні результати: якщо у 2019 році було проведено 78 операцій, у 2020 – 118, то за підсумками нинішнього МОЗ планує вийти щонайменше на 250 операцій.

Законопроєкт № 5831 створює умови для подальшого збільшення трансплантацій в Україні. МОЗ уповноважується на затвердження умов та порядків вилучення, зберігання, тестування та використання окремих анатомічних матеріалів, розширення кола осіб, які можуть приймати рішення щодо проведення вилучення органів, уточнення окремих положень процедури надання згоди на донорство, та встановлює перехід від пілотного проєкту до фінансування за програмою медичних гарантій.  

Європейська система обігу лікарських засобів (№ 5547, друге читання)

Цей законопроєкт передбачає запровадження європейських норм і процедур при обігу лікарських засобів, зменшення адміністративного тиску на учасників ринку, створення єдиного регуляторного органу у цій сфері, підвищення рівня доступності медпрепаратів для пацієнта. 

Особлива увага в документі приділяється боротьбі з неякісними та фальсифікованими ліками. Для захисту українських громадян від підробних ліків ми пропонуємо запровадити 2D кодування медичних препаратів. Технологія дозволяє майже повністю виключити можливість продажу фальсифікованих ліків.

Законопроєкт визначений РНБО як пріоритетний для забезпечення гармонізації законодавства України у сфері обігу ліків із законодавством ЄС.

✅ Захист населення від шкідливого впливу тютюну (№4358, друге читання)

В Україні антитютюнове законодавство не оновлювалося вже понад 9 років. Ми пропонуємо посилити обмеження відповідно до міжнародних практик зменшення вживання тютюну.

Законопроєкт встановлює заборону на куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних цигарок. Забороняється реклама пристроїв для куріння, продаж цигарок зі смаками та ароматом. Також з’являється медичне попередження на упаковці пристроїв для куріння, а на цигарках медичне попередження збільшиться до 65% від площі упаковки. Згідно із соціологічними опитуваннями, 80% українців підтримують наш законопроєкт.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy