Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Президент підписав указ щодо протидії негативним наслідкам азартних ігор в Інтернеті

  • 125
Президент підписав указ щодо протидії негативним наслідкам азартних ігор в Інтернеті

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 квітня «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет».

Відповідний указ оприлюднений на сайті президента.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 квітня 2024 року «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет», – йдеться у документі.

Указ датований 20 квітня і набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно з рішенням РНБО, уряд у місячний строк має:

• розробити порядок обмеження всіх форм реклами азартних ігор, зокрема з використанням електронних комунікацій, символіки Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також розповсюдження відповідного контекстного матеріалу;

• заборонити реєстрацію організатором азартних ігор казино в Інтернеті кількох акаунтів для одного гравця, а також визначити максимальний час безперервної участі в азартній грі в Інтернеті на добу для одного акаунта та запровадження обов’язкових перерв у грі, визначити максимальний час гри на тиждень;

• зобов’язати організаторів азартних ігор в Інтернеті встановлювати перед початком гри ліміт витрат гравця на гру впродовж певного часу (дня, тижня, місяця) з можливістю зміни такого ліміту не частіше одного разу на місяць;

• впровадити Державну систему онлайн-моніторингу;

• провести національну інформаційно-роз’яснювальну кампанії щодо небезпеки азартних ігор;

• прийняти Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, рішень про блокування нелегальних вебсайтів, на яких надається доступ до азартних ігор, за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізацію державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

Крім того, Головнокомандувач ЗСУ та керівництво інших військових формувань мають невідкладно запровадити на період воєнного стану заборону військовослужбовцям доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх у Інтернеті.

Міністерство охорони здоров’я має забезпечити у тримісячний строк прийняття клінічного протоколу лікування ігрової вираженої залежності та провести відповідне навчання медичних працівників.

Міністерство соціальної політики повинно у тримісячний строк прийняти державний стандарт надання соціальної послуги «017.4. Соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю» та провести відповідне навчання для надавачів соціальних послуг.

СБУ у двомісячний строк має провести перевірки організаторів азартних ігор щодо дотримання ними санкційного законодавства України. За результатами перевірок – ужити заходи.

Також РНБО рекомендувала Національному банку України:

• запровадити у двотижневий строк заборону прийому як застави товарів подвійного використання;

• затвердити у двомісячний строк методичні рекомендації для банків-емітентів платіжних карток щодо виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» в частині Р2Р-переказів та банків щодо блокування платежів громадян кредитним коштом на рахунки організаторів азартних ігор для участі в азартних іграх у Інтернеті.

Міністерство цифрової трансформації має провести у місячний строк переговори з компаніями Apple та Google щодо заборони розміщення застосунків з азартними іграми без відповідної ліцензії в зоні UA у їх магазинах додатків.

«Рекомендувати Офісу Генерального прокурора спільно зі Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань, Національною поліцією України, Бюро економічної безпеки України посилити заходи реагування щодо фактів порушення вимог законодавства України суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність на ринку азартних ігор», – йдеться також у рішенні РНБО.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy